Abi valsts vadošie bulvārpreses izdevumi “Privātā dzīve” un “Kas jauns” savos 25.-31. janvāra numuros publicējuši plašu materiālu par pagājušā piektdienā 76 gadu vecumā mūžībā devušos skatuves leģendu Arni Līcīti.

Viena no aktiera tuvākajam draudzenēm bija Diāna Sproģe, kura šobrīd raksta grāmatu par mākslinieku. Pēdējo reizi viņu satikusi 7. janvārī, dienu pirms Līcīša 76. dzimšanas dienas.

Nu zvanījusi viņam atkal, lai uzaicinātu uz saviem svētkiem, bet aktiera telefons bijis izslēgts.

Abu kopējais draugs devies uz nelielo dzīvoklīti, kur savas dienas vientulībā vadīja skatuves leģenda, un atrada viņu mirušu. Līcīti pēdējā laikā nereti pievīlušas kājas, tādēļ viņš nereti bieži atstājis durvis vaļā, lai tuvie cilvēki viņu varētu apciemot.

LASI VĒL: Guntars Galvanovskis izveidojis uzņēmumu, kurš tuvākos gados apgrozīs miljardu eiro

Diāna ne vien rakstījusi grāmatu par leģendāro aktieri, bet arī viņu vedusi pie dakteriem, lūgusi, lai staigā un kustas, neieguļas gultā. Grāmatai nepieciešamās sarunas jau bija notikušas, Arnis vēl paspējis iedot savu Latvijas draugu sarakstu, kuru nu Diānai jāapzvana, lai pateiktu skumjo vēsti.

Aktieris Mārtiņš Vilsons, kuram ar Līcīti vēl nesen bija kopīga izrāde “Kļov”, runājis ar Arni dzimšanas dienā, un arī vēl nesen bijusi sajūta, ka vajag draugam piezvanīt. diemžēl tad saņemta skumjā ziņa. Vilsons zina teikt, ka vēl iepriekšējā dienā Līcītis runājis ar kaimiņu, abi pasmējušies, aktieris grasījies apmaksāt kādu rēķinu, bet nākamajā dienā atrasts pakritis savā dzīvoklī…

Arī aktieris Andris Bulis atceras, ka Arnis visu darījis pamatīgi, bijis lielisks partneris arī seriālos “Viņas melo labāk” un “Tunelis”. Beidzamajā laikā Bulis nojautis, ka Arnis bijis vientuļš, šad tad piezvanījis un ilgi ko stāstījis vai palūdzis kādu tālruņa numuru.

Kādam preses izdevumam pirms laika Arnis teicis, ka esot uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmi cilvēki, uz kuriem viņš var pilnībā paļauties. Mūža nogalē viņš palika viens un pandēmijas dēļ arī darba piedāvājumu īsti nav bijis.