Jau gandrīz piecus gadus pasaule ar satraukumu seko leģendārā autobraucēja, kura vārdu zina pat tie, kas acu galā necieš autosacīkstes, – Mihaela Šūmahera veselības stāvoklim. Septiņkārtējais  “Formula-1” pasaules čempions guva smagu galvas trauma, slēpojot Francijas kūrortā Meribelā.

2013. gada 29. decembrī Mihaels nolidoja no trases un kritienā sasita galvu pret akmeni. Trieciena spēks bija tik milzīgs, ka pāršķēla sportista ķiveri uz pusēm. Dzīvību ķivere tomēr viņam izglāba. Sākotnēji ārsti domāja, ka trauma nav nopietna, taču, kad stāvoklis pasliktinājās, viņi bija spiesti Mihaelu ievest mākslīgajā komā.

Topošais čempions dzimis 1969. gadā Vācijas pilsētiņā Hirt-Hermilheimā un jau piecu gadu vecumā bija vērā ņemams autobraucējs. Viņa tēvs bija kartinga treka pārvaldnieks, tāpēc iemācīties vadīt Mihaelam nebija problēmu.

1973. gadā puisēns iegūst vadītāja licenci, bet jau 1984. gadā sāk startēt profesionālā līmenī. Daudzās uzvaras un unikālais vadīšanas stils piesaistīja puisim Benetton uzmanību. Savā pirmajā Grand Pri Beļģijā Šumahers ierindojās trešajā vietā, kas jau bija neticams panākums iesācējam.

Pirmais čempiona tituls 1994. gadā atnesa viņam ne tikai pasaules slavu, bet arī lielu kontraktu ar Scuderia Ferrari, vēlāk tie viens otram kļūs teju vai sinonīmi. Četri gadi laikā no 2000.-2004. gadam pagāja Šūmahera zīmē, padarot viņu par septiņu titulu īpašnieku.

2006. gadā, pēc tam, kad divreiz atdevis čempiona titulu Fernando Alonso, Mihaels paziņo par sporta karjeras beigām. Tomēr mīlestība pēc ātruma ir stiprāka, tāpēc jau 2009. gadā viņš paraksta līgumu ar Mersedes-Benz un uzrāda sliktāko rezultātu karjerā – tikai 9. vieta.

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!