Daudziem zināmā profesora un ārsta Anatolija Danilāna sieva Irēna atklāj, ka kopdzīvē ir gājusi kā pa kalniemm, jo ir bijuši tādi brīži, ka tiek pārdomāta visa dzīve. Toreiz, kad ārsti pasaka, ka nekādas cerības nedodam, sajūta tajā brīdī bija drausmīga.

Tas pamatīgi liek pārdomāt visu dzīvi. Irēna atcerējās gadījumus, ka Anatolijam bija smagas veselības problēmas. Pēc brauciena uz Ķīnu Danilāns esot smagi saslimis – atteicās funkcionēt nieres, viņš bijis pieslēgts pie mākslīgās nieres.

“Toreiz ārsti nekādas cerības nedeva. Kad tev tā pasaka… Sajūta tajā brīdī bija drausmīga. Tas liek pārdomāt visu dzīvi,” saka Irēna. Tāpat smagas problēmas ar veselību Danilānam bija pirms diviem gadiem, kad viņš nokrita – bija nepieciešama smadzeņu operācija un piecas dienas viņš nogulēja reanimācijā bez samaņas. Tad bija ilgstoša ārstēšanās limnīcā.

Un atkal ārsti nedeva nekādas cerības. Tikmēr pats Danilāns piebilst – viņš ir piemērs tam, ka cilvēka iespējas ir bezgalīgas. “Tagad es skrienu 30 kilometrus, un man nekas nekaiš,” piebilst profesors.