Kāda Facebook lietotāja vārdā Elizabete dalījās dusmās par piedzīvoto Rīgas centrālajā stacijā: “Šodien ar Anniju Rīgas centrālajā stacijā (RCS) piedzīvojām šokējošu situāciju. Dodoties lejā pa garajām kāpnēm no perona, kāpņu pakājē, kreisajā pusē ieraudzījām sievieti ar “staiguli”.

Sieviete bija nostājusies blakus invalīdu pacēlājam ar nedaudz apjukušu skatienu, tāpēc mēs spontāni izlēmām pajutāt, vai viņai nepieciešama kāda palīdzība. Mūsu ērtās realitātes pagaidām vēl bija neiedragātas.

Viņa mums saka: es netieku augšā, neprotu iedarbināt platformu. Meklējam pogu, ieraugam, ka pacēlājs kaut kā savādi ”saslēgts” ar riteņa (?) atslēgām. Atrodam novelceni, uz kuras rakstīts: Pacēlāja izmantošanu nokļūšanai vilcenā, lūdzu, piesakiet pa telefonu 80001181//vai e-pastu uz bla bla//48 stundas pirms vielciena atiešnas.

Šķiet, ka tajā brīdī vēl pasmējos, teicu kaut ko līdzīgu “neuztraucaties, tulīt mēs visus noliksim uz ausīm!” un zvanīju uz telefonnumuru. Mani savienoja ar kaut kādu automātisko atbildētāju, pēc piecām minūtēm tiku pie operatora (tātad, sievietei no šī brīža uz pacēlāju bija tiesības pēc 47 stundām un 55 minūtēm).

Annija devās uz kasēm apjautāties, vai nav kāds, kas varētu (un kas likās pilnīgi loģiska doma!) palīdzēt ar pacēlāja ieslēgšanu. Šajā brīdī lietas sāka eskalēt ļoti ātri.

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!