“Tikko saņēmu jauno NĪN aprēķinu – 360 eur (1 eur/dienā). Kā pārējiem?” sociālajā tīklā Draugiem.lv sarūgtināti jautā Andris.

“Nesamaksāsim – pēc kāda laika mums atņems MUMS PIEDEROŠU māju vai dzīvokli. Tādas tās lietas.

Tas ir likumīgi (jo ir tāds likums), bet tas prettiesiski – ir pretrunā ar Satversmi. Pagājušogad mēģināju to apstrīdēt Satversmes tiesā, bet neveiksmīgi. Atbilde bija īsa, formāla un ļoti dīvaina – iesniegumā neesot juridiska pamatojuma (skat. iesniegumus un saraksti www.tautaslabklajibai.lv/).

Tiesas lēmums nav pārsūdzams un skaidrojums – kā tas izpaužas, ka nav juridiska pamatojuma, man nepienākas. Vienkārši nav un viss… Tādas mums tās tiesas…” Andris raksta.

“Šī gada sākumā Saeima noraidīja NĪN atcelšanu vienīgajam mājoklim (kaut vai tā) – www.lsm.lv/raksts/zinas/… . Gunārs Kūtris gan dīvainības sarunāja teikdams, ka valstij ir pienākums mājokli nodrošināt minimālā līmenī. Satversme nosaka, ka cilvēkam ir tiesības uz mājokli, nevis to, ka valstij tas jānodrošina.

Toties Satversme (105.pants) viennozīmīgi nosaka, ka īpašumu nevar tā vienkārši atņemt (par nodokļu nemaksāšanu vai cita iemesla dēļ) https://likumi.lv/doc.php”

Kā tad īsti tur ir?