Šobrīd Latvijā notiek plašas un reizēm arī asas diskusijas par mazākumtautību skolām un vai ir nepieciešams pāriet uz mācībām tikai latviešu valodā. Par šo tēmu savu viedokli ir paudis arī pašmāju skandalozais fotogrāfs, Aleksandrs Sokolovs.

Esmu pārsteigts! Nesen man bija raksts, ar kura palīdzību, es gribēju pateikt, manuprāt, ļoti loģisku lietu:
– “Ja cilvēks dzīvo un strādā Latvijā, tad vairāk viņš var sasniegt, ja zinās latviešu valodu, dzimtās valodas līmenī. To var panākt, ja sākt to mācīties, no agra vecuma.”

Visus secinājumus es spriedu pēc sevis un balstoties uz savu personīgo pieredzi un personīgiem novērojumiem.

Mani pārsteidza milzīgs negāciju vilnis no krievvalodīgu cilvēku puses. Viņiem nav acu? Nav ausu? Man ir sajūta ka viņi dzīvo kaut kādā paralēlā pasaulē un neredz acīmredzamas lietas.
JA TU DZĪVO LATVIJĀ, TAD, JO LABĀK ZINĀSI VALODU, JO VIEGLĀK TEV BŪS DZĪVOT!

Bet nē! Viņi to uztver kā personīgu aizvainojumu! Viņi tiešām domā, ka tā ir viņu zeme un viņiem ir visas tiesības te dzīvot pēc saviem noteikumiem. Viņi ir noskaņoti naidīgi un agresīvi.

Bija daudz komentāru, kur mani, dēļ krievu uzvārda, bet mīlestību pret dzimteni – sauc par nodevēju, par asimilācijas upuri un tml. Komentāros viņi pazemojoši un rupji izteicās arī pret maniem vecākiem. Vairāki, man draudēja un prasīja lai es izdzēstu rakstu.

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!

Avots :