Šobrīd Latvijā notiek plašas un reizēm arī asas diskusijas par mazākumtautību skolām un vai ir nepieciešams pāriet uz mācībām tikai latviešu valodā. Par šo tēmu savu viedokli ir paudis arī pašmāju skandalozais fotogrāfs, Aleksandrs Sokolovs.
Esmu pārsteigts! Nesen man bija raksts, ar kura palīdzību, es gribēju pateikt, manuprāt, ļoti loģisku lietu:
– “Ja cilvēks dzīvo un strādā Latvijā, tad vairāk viņš var sasniegt, ja zinās latviešu valodu, dzimtās valodas līmenī. To var panākt, ja sākt to mācīties, no agra vecuma.”
Visus secinājumus es spriedu pēc sevis un balstoties uz savu personīgo pieredzi un personīgiem novērojumiem.
Mani pārsteidza milzīgs negāciju vilnis no krievvalodīgu cilvēku puses. Viņiem nav acu? Nav ausu? Man ir sajūta ka viņi dzīvo kaut kādā paralēlā pasaulē un neredz acīmredzamas lietas.
JA TU DZĪVO LATVIJĀ, TAD, JO LABĀK ZINĀSI VALODU, JO VIEGLĀK TEV BŪS DZĪVOT!
Bet nē! Viņi to uztver kā personīgu aizvainojumu! Viņi tiešām domā, ka tā ir viņu zeme un viņiem ir visas tiesības te dzīvot pēc saviem noteikumiem. Viņi ir noskaņoti naidīgi un agresīvi.
Bija daudz komentāru, kur mani, dēļ krievu uzvārda, bet mīlestību pret dzimteni – sauc par nodevēju, par asimilācijas upuri un tml. Komentāros viņi pazemojoši un rupji izteicās arī pret maniem vecākiem. Vairāki, man draudēja un prasīja lai es izdzēstu rakstu.
Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!
Šeit ir 4 komentāri
Aleksandr, viss ir vienkārši. Tas Gira un viņa kompānijas roku darfbs. Viņus klausa cilvēki, kas ir viegli ietekmējami.
Cepums Tev par rakstu! Vairāk tādas sapratnes un cieņas pret valsti!
Pirmkārt, nav taisnība, ka nevar iemācīties valodu, ja neesi sācis mācīties no agra vecuma, protams, tad ir vieglāk iemācīties, pati esmu latviete, runāt sāku uzreiz abās valodās, jo augu kopā ar krievu bērniem, arī viņi tāpat runāja latviski, skolā lāga nemācījāmies tās valodas un sekmīgi tikām cauri. rakstīt un lasīt mācījām viens otru skolās spēlējot un vecāki mani iemācīja agri. Bet ne tas galvenais, es atbraucu uz Angliju 50 gadu vecumā, biju iemācījusies tikai pašu elementārāko no kurienes uz kurieni un bišķi par sevi utml., jo skolā mācījos vācu valodu, vispār biju galīgs auns Angļu valodā, kad bija jānopērk cimdi bija jāsāk rādīt ar rokām. Iemācījos valodu tagad jūtos brīvi, rakstu un lasu runāju pa telefonu, līmenis protam, nav ideāls un akcents arī ir savs, vēl daudz jāpiestrādā. Un angļu valoda nav tā vieglākā. Ir daudz vārdu vārdnīcā, no kā mācamies Latvijā, kas nav Anglijas angļu valodā, un daudz ko jāiemācās pareizi izteikties, un kur nu vēl dažādie akcenti. Uzskatu, ka jārunā un jāzin tā valoda, kurā valstī tu dzīvo. Arī vide, kultūra, dzīvesveids , tradīcijas un cilvēki jāiepazīst, lai varētu spriest par visu.
Ja runa par krievu valodu, tad visā pasaulē runā krieviski, tā valoda ir ļoti izplatīta, ir dienvidos arī pilsētas, kur veseli rajoni, kur runā krieviski. Latviešu valoda, protams, pati par sevi jāzin, ja tu ei Latvijā, jo savādāk nav iespēju attīstīties un arī darba iespējas ir šauras. valodas tas ir tikai ieguvums, ka dod vairāk iespēju. Iedomājies, ka tu atbrauc uz Angliju, vai jebkuru valti vai kaut vai uz Āfriku un tagad uzliec ultimātu lai tur sāktu runāt latviski vai krieviski, Vai tas vispār ir normāli?
Mums tāda savstarpējā naida nebija, mūsu pagalmā salasījāmies tāds internacionāls bariņš no apkārtējām mājām.
Daudzi jau cer ka viss būs kā agrāk. Putins paems Latviju un nu tik dzīvos…Paskatieties uz Latvijas dzelzsceļu. Tur latviski tikpat kā neviens nerunā. Tātad spraugas ir,kur var strādāt. Olaine-latviešu maz. Par Davgavpili pat runāt nevajag.
Izsaki savu viedokli!