Līdz ar jaunā gada sākšanos gan interneta veikalos, gan veikalos klātienē ir sākušās sezonas izpārdošanas, kuras vilina patērētājus iegādāties dažādas preces un pakalpojumus par izdevīgākām cenām.

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) aicina patērētājus būt apdomīgiem un neuzķerties uz negodīgiem piedāvājumiem, izvērtējot to patiesumu un pārbaudot attiecīgās interneta vietnes.

Vienlaikus norādām, ka ir komersanti, kuri nelabprāt risina strīdus ar patērētājiem, un neņem vērā PTAC un Patērētāju strīdu risināšanas komisijas viedokli.

Lai patērētājiem būtu vieglāk izvairīties no negodprātīgiem komersantiem, PTAC ir izveidojis Melno sarakstu (http://www.ptac.gov.lv/lv/content/melnais-saraksts), kurā ir apkopoti komersanti, kuri labprātīgi nav izpildījuši Komisijā pieņemtos lēmumus.

Komisijā pieņemtajiem lēmumiem nav saistošs raksturs, tie ir rekomendējoši. Tomēr tas nenozīmē, ka tie nav ņemami vērā un izpildāmi. Komisijā izskatīto strīdu priekšrocība ir tāda, ka pieņemtie lēmumi neatspoguļo valsts iestādes viedokli par strīda risinājumu, bet gan strīds tiek risināts ārpustiesas strīdu risināšanas kārtībā.

Ej uz nākamo lapu un aplūko sarakstu!