22. aprīlī Latvijas izlase Eiropas Hokeja izaicinājuma turnīra (EHC) ietvaros pārbaudes mačā savā laukumā sestdien ar 4:6 (0:1, 2:4, 2:1) piekāpās Francijai. Šajā mačā 37 gadus vecais Masaļskis oficiāli atvadījās no Latvijas valstsvienības, kuras rindās piedalījās 15 pasaules čempionātos.

Masaļskis sestdien laukumā pavadīja pirmās divas trešdaļas, atvairot 12 no 17 metieniem.

“Negribējās iztēloties, kāda būs šī spēle, bet tas tāpat līda galvā. Emocijas bija jau vakar. Spēles laikā netiku ar tām galā, tāpēc spēlēt bija ļoti grūti. Galva domāja vienu, bet kājas darīja pavisam ko citu,” pēc mača žurnālistiem teica Masaļskis. “Domāju, emocijas vairāk sapratīšu rīt. Šī bija ļoti emocionāla diena. Esmu šokā, kādu darbu paveica federācija, lai man pateiktu paldies.”

“Man visvairāk no šiem hokeja pavasariem pietrūks ģērbtuves. Pietrūks pašu puišu, joku dzīšana, došanās uz spēlēm, treniņu. Pietrūks viss process. Tieši no tā ķeram kaifu,” pauda Masaļskis.

Pieredzējušais vārtsargs nenoliedza, ka pašam mājās sakrājušies dažādi darbi, tāpēc tagad beidzot tiem varēs atlicināt laiku.

“Beidzot varu vadāt bērnus uz hokejiem, dārziņiem un skolām. Palaist sievu ārpus mājas, apciemot draugus un radus,” atklāja Masaļskis.

“Katrs turnīrs ir bijis īpašs, bet šī diena nestāv klāt nekam. Kad savulaik debitēju izlasē, nespēju iztēloties, ka no manis atvadīties atnāks pilna arēna. Neuzskatīju sevi par baigo supertalantu.

Cerēju, ka profesionālajā hokejā varēšu spēlēt pietiekami ilgi, bet, ka nospēlēšu 15 pasaules čempionātus… Domāju, to dzīvē neviens negaida un tādus mērķus neuzstāda. Vienkārši dzīvē darīju to, kas man patīk.

Nevarēju iedomāties, ka 37 gados vēl spēlēšu izlasē un man būs šāds mačs,” sacīja Masaļskis.

Noskaties video:

Edgars Masaļskis saņem ugunsdzēsēju ķiveri un saka pēdējos vārdus komandai: