Kāda Facebook lietotāja Agnese dalījās pieredzē par zālēm un to cenām Latvijā. Kā sieviete vēsta, tad ārsts bija darījis zināmu, ka drīzumā būs nepieciešams iegādāties Malārijas tabletes. Tika izrakstīta recepte un noskaidrojās, ka viena iepakojuma cena ir 57 EUR. Ņemot vērā, ka Agnesei bija nepieciešami 3 šādi iepakojumi, tad kopsummā tas būtu jau virs 150 EUR.

Sieviete nolēma nesteigties un pameklēt informāciju internetā – varbūt ir iespējams iztikt bez šīm zālēm, ja reiz tās ir tik dārgas. Mazliet vēlāk Agnese pavisam nejauši atrod rakstu, kurā tiek vēstīts, ka Igaunijā zāles ir krietni lētāks. Tā kā viņa dzīvo netālu no mūsu kaimiņiem, Agnese nolemj pārbaudīt, vai tā ir taisnība.

Kā izrādās, tad Igaunijā šīs zāles maksā 23 EUR (57 eiro vietā).

Agneses vēstījums:

“Par zāļu cenām LV un kā mēs šodien ietaupījām 100eur.
Dakteris darīja zināmu, ka mums drīzumā būs vajadzīgas Malārijas tabletes – 3 iepakojumi. Izrakstīja recepti un mēs devāmies uz aptieku. Aptiekā cena vienam iepakojumam 57eur un tas vēl x3, kopā 171eur. Opā? Stop. Sāku rakties pa netu, lasīt par Malārijas riskiem, varbūt varam iztikt?
Līdz uzdūros rakstam, ka Igaunijā tabletes ir lētākas. Sacīts, darīts, Igaunija nav tālu, vīkendā laižam pārbaudīt.
Latvija, es tevi ļoti mīlu, bet kāpēc man ikreiz pēc atgriešanās no kaut kurienes, nepamet sajūta, ka Tavi iedzīvotāji ir slaucamas govis..?
Igaunijā Malarone viena iepakojuma cena ir 23eur (57eur vietā). Likumsakarīgi 171eur vietā es samaksāju 69eur.”