Pret nevēlamo ķermeņa apmatojumu katrs cīnās ar saviem paņēmieniem, taču visvienkāršākais un populārākais veids ir parastā skūšana.  Vai zināt, skūt apmatojumu nav nemaz tik viegli. Tiek pieļautas vairākas nopietnas kļūdas, par tām tad tagad parunāsim.

1. Sākat skūt kājas, kad tikko esat iegājusi dušā.

Pirms sākt skūšanu, minūtes piecpadsmit vēlams pastāvēt zem dušas. Tas ļaus matiņiem kļūt mīkstiem un atvērties folikulām. Skūšanās process būs vieglāks un nesāpīgāks.

2. Skujaties no rīta.

Eksperti iesaka kājas skūt pirms gulētiešanas. Miega laikā kājas pietūkst un matiņi paslēpjas folikulās. Rīta skūšana neļauj panākt ideālu kāju gludumu.

3. Neizmantojat skūšanās putas.

Daudzas steigā skuj kājas, neizmantojot speciālus, šim nolūkam paredzētus līdzekļus, vai vēl sliktāk – izmanto parastas ziepes. Skuveklim brīvi jāslīd pa ādu, lai vēlāk nerastos iekaisums. Bet to var panākt tikai, lietojot skūšanās putas vai krēmu.

Ar ziepēm skujoties, var veidoties iekaisums un sausa āda. Sliktākajā gadījumā var izmantot matu kondicionieri.

4. Lietojat vienreizējos skuvekļus.

Vienreizējie skuvekļi ir noderīgi izbraucienos, kad paliekat viesnīcā. Ikdienā labāk lietot skuvekli ar četriem vai pieciem asmenīšiem. Tie nodrošinās gludu skuvumu  un arī noskūs matiņus grūti pieejamās vietās.

5. Nemaināt skuvekļa asmenīšus.

Ja lietojat daudzreizēju skuvekli, tad neaizmirstiet, ka asmenis jāmaina, līdz ko manāt pirmās diskomforta pazīmes. Veci asmeņi ne tikai nebūs efektīvi, bet radīs iekaisumu un tie var būt arī baktēriju iznēsātāji, bet tās provocē ādas infekcijas.

6. Skujat matiņus to augšanas virzienā.

Skūšana pretēji matiņu augšanas virzienam būs drošāka un arī ļaus noskūt visīsākos matiņus. Tādā gadījumā gan ādai jābūt mitrinātai un ieziestai ar skūšanās putām.

Ja jums ir ļoti jutīga āda, tad labāk gan skūt matiņus to augšanas virzienā, jo skūšana pretēji augšanas virzienam nodrošina ļoti ciešu kontaktu, bet tas var izraisīt iekaisumu.

7. Jūs nelietojat skrubjus.

Skūšana nereti noved pie matiņu ieaugšanas. Lai no tā izvairītos, lietojiet ķermeņa skrubjus 2 reizes nedēļā. Ja ieauguša matiņa dēļ izveidojies apsārtums, tad, lai to izārstētu, uzlieciet  šai vietai siltu kompresi.

Siltums palīdzēs matu mīkstināt un mazināt iekaisumu. Pēc dušas noteikti uzlieciet losjonu, un tad jūsu āda būs mazāk pakļauta infekcijām.

8. Jūs izmantojat vīriešu skuvekļus.

Daudzas sievietes uzskata, ka lietot vīriešu skuvekļus ir efektīvāk. Šāds viedoklis ir nepareizs. Vīriešu skuvekļi ir paredzēti sejas un kakla apmatojuma skūšanai un nepavisam neder kāju, padušu un bikini zonas skūšanai.

Sieviešu skuvekļiem ir ērtāks un izliektāks rokturītis. Bez tam, vīriešu mati ir daudz rupjāki un tāpēc asmeņi tajos ir pavisam citādi.

Iespējams, daudzas lietas tev jau bija zināmas, bet cerēsim, ka kaut kas arī noderēja!