Kad 8-gadīgais Tailers Duhans lūdza atļauju pavadīt brīvdienas pie vectēva, māte vieglu sirdi palaida bērnu. Pirmdien bija nacionālie svētki, un puikam uz skolu iet nevajadzēja.

Brīvdienās pie Tailera vectēva bieži pulcējās radi, tā nu bērns varēja caurām dienām rotaļāties ar saviem brālēniem un māsīcām. Māte pat nenojauta, ka redz savu bērnu dzīvu pēdējo reizi.

Visu dienu noskrējies, puika  nolēma pārgulēt pie vectēva. Bet nakts vidū zēnu pamodināja dūmu smaka. Izberzējis acis, viņš secināja, ka vecais pārvietojamais namiņš deg! Kāds cits, izbailēs būtu meties laukā, bet Tailers, gluži otrādi, vispirms centās palīdzēt radiniekiem.

Vispirms zēns izveda laukā citus bērnus. Pēc tam pamodināja vecmāmiņu, tanti un vēl divus pieaugušos. Bet, kad visi šie ļaudis iznāca laukā, zēns saprata, ka iekšā ir vēl onkulis, kuram ir tikai viena kāja un 57 gadīgais vectēvs Luiss.

Drosmīgais zēns metās glābt arī tos, tomēr viņš bija pārrēķinājis savus spēkus, viņš nespēja izvest viņus no degošās ēkas. Atsteigušies ugunsdzēsēji mājā atrada trīs ķermeņus. Viņi visi bija miruši no dūmiem.

Vēlāk noskaidrojās, ka bez savlaicīgas Tailera rīcības laukā nebūtu iznācis neviens. Pēc vietējās ugunsdzēsības pārvaldes priekšnieka vārdiem, seši izdzīvojušie par savām dzīvībām var pateikties attapīgajam zēnam.

Speciālisti uzskata, ka ugunsgrēks izcēlies tāpēc, ka nebija kārtībā elektrības vadi. Mājā bija daudz cilvēku un tie vienkārši neizturēja pieaugušo slodzi.

Skolas, kurā mācījās Tailers, direktors raksturoja zēnu kā nemierīgu, hiperaktīvu, bet ļoti labsirdīgu  bērnu. Taileram nepatika disciplīna, bet viņš bija vienmēr gatavs palīdzēt gan skolotājiem, gan citiem bērniem.

Šodien Taileru sauc par īstu varoni. Bet vietā, kurā notika traģēdija, vēl ilgi pēc tam uzradās rotaļlietas un ziedi.

Tā zēna radi un draugi apliecināja, ka Tailers un viņa varoņdarbs nav aizmirsts!

Video tu vari redzēt tās briesmīgās nakts notikumu inscenējumu un interviju ar ugunsdzēsējiem:

8-gadīgā nebēdņa rīcību citādi nevar nosaukt, kā tikai par varonību. Viņa pašaizliedzība izglāba sešu cilvēku dzīvības. Viņš paveica to, ko ne katrs pieaugušais spētu. Šis varoņdarbs noteikti netiks aizmirsts!