Saprātīga orhideju laistīšana
Orhideju tropiskā izcelsme un to ūdens mīlestība, lai nemulsina jūs. Vairumā gadījumu pilnīgi pietiek, ja laistīsiet tās reizi nedēļā.
Vislabāk sarīkot tām dušu vai mērcēšanu, ievietojot podiņu bļodā ar ūdeni. Otrais paņēmiens ir vienkāršāks.
Mērcēt minūtes 20 lietus vai citā mīkstā ūdenī. Ja jūsu mājas krāna ūdens nav ciets, var mērcēt tajā, tikai jāatceras, ka ūdens nedrīkst būt auksts. Līdz ko substrāts ir samircis, ļaujiet notecēt liekajam ūdenim un nolieciet augu vietā.
Barošana = augšana
Pilnīgi visām orhidejām ir nepieciešama pietiekami koncentrēta barošana. Šīm kultūrām ir izmantojams orhidejām paredzēts mēslojums un to var dot kopā ar laistāmo ūdeni.
Falenopšiem un citām pret slimībām izturīgām orhidejām mēslojumu var dot reizi mēnesī vai ik pēc trijām nedēļām standarta devās vai divas reizes mēnesī uz pusi samazinātā devā.
Piebarojums nav jādod visu gadu, tikai aktīvās attīstības mēnešos.
Saudzīga pārstādīšana
Orhidejās jāpārstāda ik pēc diviem gadiem. Ar šiem augiem jāapietas ļoti saudzīgi, jo to saknes ir trauslas, tos var traumēt vai pat aplauzt. Substrātu nomaina pilnīgi. Orhidejām nepieciešami speciāli augsnes maisījumi, kas sastāv no cietām koku mizu daļām, sūnām un citiem vērtīgiem komponentiem.
Pirms stādīšanas rūpīgi jāapskata augs un jāatdala visas mīkstās, bojātās, sausās daļas, griezuma vietas jāapstrādā ar kokogli.
Orhideju nestāda dziļi, bet novieto uz poda apakšā izveidota uz kalniņa, brīvās vietas pēc tam pieber ar substrātu.
Ja baidāties sabojāt saknes augu pārstādot, pirmo procedūru veiciet pieredzējuša puķkopja vadībā. Pēc pārstādīšanas nelaistiet orhideju vismaz 3 dienas, bet mēslošanu atsāciet tikai pēc mēneša.
Bez temperatūras kontroles orhidejas ziedēšanu nesagaidīsi
Ja esat izvēlējušies falenopsi, tad pareizi nogrieziet noziedējušās ziedkopas.
Falenopšiem jaunie ziedneši attīstīsies ne tikai pie kāta, bet arī no pumpura actiņas. Tāpēc novītušās ziedkopas nenoņem pilnībā, bet aptuveni pusi, virs otrās vai pat trešās actiņas.
Ja baidāties kļūdīties, labāk pēc noziedēšanas atstājiet dzinumus pilnībā, nogriezt galotnītes varēsiet pēc tam, kad parādīsies jaunie dzinumi vai arī kad tās būs nokaltušas, nogriežot tikai sausās galotnītes.
Šeit ir 3 komentāri
Man bija 3 vai 4 orhidejas, taču neviena neizdzīvoja ilgāk pār sezonu! Obligāti ņemšu vērā jūsu padomus turmpāk! paldies!
Sveicinati!Man tikko ka noziedeja orhideja,ta ziedeja patiesam ilgi.Bet nu skatos ,kad atkal uz tiem pasiem stumbra zariniem galotnes paradas jau atkal jauni pumpuri..Es to nemu parstadiju lielaka poda,jo tai saknes lida no poda pa visam malam ara.,praktiski vina kapa no poda ara.Gribeju pavaicat.Vai tas ir normali kad ta tikko ka noziedeja un taisas ziedet atkal?
Man tikko ka noziedeja balta skaista karaliska orhideja,bet tad skatos ,kad atkal uz tiem pasiem stumbriem jau veidojas jauni pumpuri galotnes!Biju loti parsteigta,gribeju lai vina atvelk elpu un atpusas,bet ta atkal taisas nakosajam ziedejumam.Es to nemu un parstadiju lielaka poda,jo ta jau kapa ara no sava maza poda.Gribeju pajautat,vai tas normali kad ta tikko ka noziedeja bagatigi un atkal jau tai ir visur jaunu pumpuri galos?
Izsaki savu viedokli!