Aizraušanos ar orhidejām ar pilnām tiesībām var saukt par īpašu puķkopības sfēru. Šie brīnumainie augi ir tik unikāli gan pēc augšanas formas, gan pēc sakņu tipa, gan arī pēc apstākļiem, kādus šie augi vēlas, tāpēc pieskaitīt tos pie parastajām ziedošajām kultūrām būtu gatavs noziegums.

Starp orhidejām ir ļoti daudz gan ļoti izturīgi un mazprasīgi augi, kas piemēroti audzēšanai istabā, gan arī ļoti kaprīzas skaistules, kas spēj augt tikai oranžērijās vai speciālās vitrīnās.

Tiem, kas tikko sāk iepazīt šīs eksotiskās zvaigznes, orientēties, kas tad īsti nepieciešams katrai konkrētai orhidejai un papildināt savu tropisko augu kolekciju nebūs viegli. Un ieteikt te var tikai vienu – sāciet ar mazumiņu.

Izvēlieties ar prātu jeb sāciet ar mazumiņu.

Ja jūs tikko sākat aizrauties ar orhidejām un neraugoties uz ziedu burvīgumu, baidāties iegādāties šādu skaistuli tikai sarežģītās kopšanas dēļ, tad sāciet ar mazāk kaprīzajām šķirnēm.

Vislabāk izvēlēties pret slimībām izturīgākās un mazprasīgākās šķirnēm. Iesācējiem orhideju audzēšanā visvairāk piemērotie būs falenopši. Malajas puķes jeb tauriņorhidejas izceļas ne tikai ar ilgziedēšanu.

Šīs orhidejas patiešām ir vienkārši kopjamas un ar tām vislabāk mācīties, kā kopt šos pārsteidzošos augus.

Liega gaisma – orhideju skaistuma ķīla

Pareizi izvēlieties apgaismojumu orhidejām. Šiem tropiskajiem augiem istabas apstākļos patīk gaisma, taču tiešu saules gaismu tie nepanes. Uz ziediem un lapām, un vēl jo vairāk uz caurspīdīgajiem puķu podiem, ja audzējat orhidejas speciālos podiņos, saules stari nedrīkst krist. Orhidejas jāizvieto pie tiem logiem, kas iziet uz austrumiem vai rietumiem. Vislabāk ēnainu vietu panes falenopši, tos var likt arī uz ziemeļu puses logiem.

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!