Jau daudzus gadus virmo diskusijas jautājumā par sēņu vērtību. Daži speciālisti apgalvo, ka sēnes ir smaga barība, ko grūti pārstrādāt organismam.

Daži atkal uzskata, ka šis produkts ir īsts brīnums, kas cilvēka organismam dos vērtīgus vitamīnus un mikroelementus. Zinātnieki nekā nespēj vienoties domās par sēnēm.

Interesanti, ka pat vispieredzējušākie sēņotāji zina par šo produktu visai maz.

Interesanti fakti par sēnēm

1. Nedrīkst mazgāt

Izrādās, ka mazgāt sēnes nedrīkst, jo ūdens ne tikai izjauc sēņu struktūru, bet arī bojā to garšas īpašības. Pieredzējuši sēņotāji vienkārši notrauc netīrumus ar birstītes palīdzību.

2. Uzlabo imunitāti

Ja jums ir vāja imūnsistēma, tad ir vērts ēdienkartē iekļaut sēnes. Šī produkta iedarbība tiek pielīdzināta pretgripas vakcīnai. Pārsteidzoši, bet sēnes var pat atbrīvot no alerģijas un artrīta.

3. Veido D vitamīnu

Ilgstošu laiku atrodoties zem saules stariem, sēnes spēj „sauļoties”. Pateicoties tam, to sūnās sāk strauji veidoties D vitamīns. Taču šī īpašība nepiemīt mākslīgi audzētām sēnēm, jo tās audzē tumsā.

4. Sēne nav ne dzīvnieku, ne augu valsts produkts

Esam pieraduši dalīt produktus dzīvnieku un augu valsts produktos, un  parasti tas nesagādā nekādas grūtības. Taču sēnes ir īpašs gadījums. Ne gaļēdāji, ne veģetārieši neatzīst to par savu produktu.

Pēc vairākkārtīgiem pētījumiem zinātnieki sākuši atzīt to gandrīz par dzīvnieku izcelsmes produktu. Tāpēc veģetārieši sākuši aizdomāties, vai ir vērts gaļu aizstāt ar sēnēm.

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!