Sporta derības mūsdienās ir neticami populāras, lielā mērā pateicoties tiešsaistes sporta totalizatoru uzplaukumam, piemēram, LVBet. Viss, kas Jums jādara, ir jāuzliek likme, jāapsēžas pie TV un jābauda spēle. Tomēr uz dažiem sporta veidiem ir daudz grūtāk likt likmes nekā uz citiem. Šeit mēs apskatīsim dažus no sporta veidiem, uz kuriem ir visgrūtāk likt likmes.

Koledžu basketbols

Koledžu basketbols ir ļoti populārs sporta veids, ko izceļ vislielākais turnīrs visos sporta veidos – Marta trakums. Protams, koledžu basketbols nav tikai turnīrs. 358 NCAA komandas sacenšas regulārajā sezonā un konferenču turnīros, lai mēģinātu izcīnīt vietu lielajā konkurencē. Nav daudz cilvēku, kuriem būtu pietiekami daudz laika, lai pienācīgi izpētītu visas 358 komandas.

Lai uzliktu likmes uz kādu komandu, Jums par to nav jāzina pilnīgi viss. Daudzi cilvēki liek likmes impulsīvi, un tas ir diezgan nepārdomāts lēmums. Domājiet par to kā par skolas eksāmena kārtošanu, mācoties iepriekšējā vakarā.

Koledžu basketbols ir pazīstams galvenokārt ar izšķirošajiem notikumiem. Izšķirošās spēles ir bieža parādība regulārajā sezonā, konferenču turnīros un jo īpaši NCAA turnīrā. Ne velti to sauc par “Marta trakumu”. Mēģināt paredzēt, kas notiks sezonas laikā, ir ļoti grūti.

Hokejs

Hokejs parasti ir sporta veids ar zemu punktu skaitu, kas padara spēles nedaudz neprognozējamas. Tas padara šo sporta veidu sarežģitu tiem, kas veic likmes. Bieži vien pietiek ar vienu negaidītu vārtu guvumu, lai spēles rezultāts pilnībā mainītos.

Arī garā sezona var būt nogurdinoša. Katra komanda aizvada regulārās sezonas spēles. Ne katra komanda tik ilgā laikā spēs parādīt savu labāko sniegumu. Rezultātā mēs redzēsim, ka diezgan daudzi lielie favorīti izkritīs no ierindas. Tomēr prognozēšana, kad tas notiks, padara derības šajā sporta veidā sarežģītas.

Visbeidzot, hokeja neprognozējamības dēļ uz to ir patiešām grūti likt likmes. Komandām, kas spēlē uz sava ledus, nav lielu priekšrocību. Komanda, kas izdarījusi sodu, parasti uz divām minūtēm paliek mazākumā. Spēlē piešķirto spēka paņēmienu skaits var būtiski mainīt spēles beigas.

Īpaši tas attiecas uz play-off, kur valda izšķirošie notikumi. Komandas, kas Stenlija kausa izcīņā iekļūst kā favorītes, retos gadījumos patiešām paceļ trofeju. Patiesībā pēdējā komanda, kas vienā sezonā izcīnīja Prezidenta kausu un Stenlija kausu, bija Čikāgas “Blackhawks” (2012-2013).

Arī Pasaules čempionāts hokejā 2023 bija ļoti negaidīts it īpaši Latvijas vals vienībai. Tāpat arī ik gadu citas valstis var uzmirdzēt, sniedzot vēl neredzētu komandas darbu. Šos un vēl citus ieteikumus variet lasīt gan kazino atsauksmēs, gan derību prognozēs.

Beisbols

Lielā beisbola līga ir viens no vienīgajiem profesionālajiem sporta veidiem, kas Ziemeļamerikā tiek spēlēts visus vasaras mēnešus. Beisbols ir viens no visgrūtāk paredamajiem sporta veidiem vairāku iemeslu dēļ.

MLB regulārā sezona ilgst 162 spēles. Komandas spēlē gandrīz katru dienu no maija līdz septembrim. Tā kā kopumā ir tik daudz spēļu, komandām sezonas laikā būs dažas spēles bez spēles. Spēles parasti tiek aizvadītas sērijās pa 2, 3 vai 4. Prognozēt, kurās spēlēs komandas uzvarēs pat sērijās, būs grūti.

Garā sezona nozīmē, ka pat sliktākās komandas uzvarēs daudz spēļu. Sliktākās līgas komandas parasti zaudē aptuveni 100 spēles gadā, kas nozīmē, ka tās joprojām atrod veidu, kā uzvarēt aptuveni 60 spēlēs. No otras puses, arī elites komandas joprojām zaudēs aptuveni 60 spēles sezonā.

Īpaši svarīgi ir sākumsastāvi. Ja komandas saspēles vadītājs ir pret otras komandas 5. starteri, gandrīz vienmēr likmju favorīts būs komanda, kuras saspēles vadītājs ir labākais smailes metējs. Pirms likmju uzlikšanas ir obligāti jāanalizē pičingu spēles, lai liktu likmes uz beisbolu.

Golfs

Ja esat spēlējis golfu, Jūs zināt, ka to ir ārkārtīgi grūti apgūt. Tāpēc pat pasaules labākajiem spēlētājiem reizēm gadās aizķeršanās. Ir daudz dažādu veidu, kā var veikt likmes uz golfu un lielākajiem PGA turnīriem. Tā kā jebkurā turnīrā var būt tikai viens uzvarētājs, derības uz golfu ir ārkārtīgi sarežģītas.

Lai gan likme uz uzvarētāju nav vienīgā likme, ko var likt uz golfu, tā ir visizplatītākā. Mēģinot uzminēt, kurš spēlētājs uzvarēs aptuveni 150 spēlētāju konkurencē, ir ļoti grūti.

Ir arī daudzi citi elementi, kas golfu padara par vienu no sarežģītākajiem sporta veidiem, uz ko likt likmes. Viens no iemesliem ir tas, ka tas ir vienas personas sporta veids. Ja golfa spēlētājam ir neveiksmīga diena vai nedēļas nogale, nav komandas biedru, kas varētu viņu aizstāt. Spēlētāja sniegums ir atkarīgs tikai no paša spēlētāja, un golferi ne vienmēr katrā turnīrā spēlēs ar pilnu jaudu.

Otrs būtisks faktors, kas ietekmē derības uz golfu, ir laikapstākļi. Tāpat kā dažos citos sporta veidos, arī golfa turnīrā nekad nevar zināt, kā laikapstākļi varētu ietekmēt turnīru. Tādi faktori kā vējš un lietus var nodarīt postījumus šajā sporta veidā. Uzvarētāja noteikšana un laikapstākļu ņemšana vērā var būt ļoti sarežģīts uzdevums.

Futbols

Futbols ir vēl viens sarežģīts sporta veids, uz ko likt likmes. Līdzīgi kā hokejā, arī šajā spēlē ir maz vārtu, tāpēc tā ir nedaudz neprognozējama spēle.

Futbolā ir daudz dažādu likmju veidu, kas nav sastopami vairumā citu populāru sporta veidu. Tā kā ne katrā spēlē būs skaidrs uzvarētājs, Jūs faktiski varat likt likmes uz neizšķirtām spēlēm.

Sezonas laikā parasti vairākas spēles beidzas bez vārtu guvuma. Kad spēles ir daudz mazāk rezultatīvas, pietiek ar vārtsargu vai laimīgu atlēkušo bumbu, lai mainītu spēles iznākumu. Paredzot, kad notiek šie pārsteidzošie notikumi, ir grūtāk veikt likmes uz šo sporta veidu.

Visbeidzot, futbola neprognozējamība var padarīt to par grūti prognozējamu sporta veidu, uz kuru likt likmes. Pasaules labākie spēlētāji negūst vārtus katrā spēlē. Arī tādi faktori kā sarkanās kartītes var pilnībā mainīt spēles gaitu.