Medus – saldais šķidrais zelts, dabīgais veselības eliksīrs. Vai esat mēģinājuši ēst miegu pirms gulēt iešanas?

Izrādās, ka kombinācijā ar dažādiem produktiem un piedevām medus dažādi iedarbojas uz organismu. Šajā rakstā minēti vairāki iemesli, kāpēc pirms miega vajadzētu ielūkoties medus burciņā.

1. Miegs palīdz labāk aizmigt.

Medum piemīt nomierinošas īpašības. Tas atslābina, rosina melatonīna izstrādi. Melatonīns ir hormons, kas atbild par veselīgu miegu, šūnu atjaunošanos un nervu sistēmas atjaunošanos. Tējkarote medus pirms miega ir pilnvērtīgas atpūtas ķīla. Klāt piedzeriet kumelīšu tēju, lai atmostoties justos kā pilnīgi laimīgs cilvēks.

2. Medus palīdz sadedzināt taukus.

Uztura speciālists (agrāk ķīmiķis – botāniķis) Maiks Makinness atzīmējis, ka sportisti, kuri regulāri lieto uzturā medu, sadedzina vairāk tauku, nekā nesportotāji.

Balstoties uz saviem novērojumiem, Maiks izstrādājis medus diētu, kurā paredzēts pilnībā aizstāt cukuru ar medu. Karote medus uz nakti ir viens no tās galvenajiem noteikumiem.

3. Medus aknām.

Aknu veselība nosaka visa organisma veselību. Tieši miega laikā šis dzīvībai svarīgais orgāns atjaunojas. Īpaši  labvēlīgi medus ietekmē aknas komplektā ar ķirbju sulu.

4. Spēcina organisma aizsardzības spējas.

Tējkarote medus ir visu organismam nepieciešamo vielu porcija. Ķiploki – spēcīgs imunitātes stimulators. Šie divi produkti stipri  palīdz cīnīties pret baktērijām! Notīrītus ķiplokus aplejiet ar medu un atstājiet ievilkties. Lietojiet pa tējkarotei uz nakti. Šis līdzeklis arī lieliski tiek galā ar klepu.

5. Medus piepilda ar enerģiju.

Vēlaties mosties spēka pilns un ar labu garastāvokli? Neaizmirstiet nolikt uz naktsgaldiņa burciņu ar medu un glāzi ar citronūdeni. Izdariet to kaut vienreiz, un nožēlosiet, ka neesat to darījis jau agrāk.

Jāpiebilst, ka visas dziednieciskās īpašības piemīt tikai dabīgajam medum.

Vai jūs lietojat medu ārstniecībai un profilaksei? Ja lietojat, tad kā?