Mūsdienās būt par sievieti nav vienkārši. Veiksmīgas, plaukstošas un veselīgi starojošas sievietes tēls ir stingri nostiprinājies ne tikai stiprā dzimuma, bet arī vājā dzimuma galvās. Tomēr tu būsi pārsteigts, kad uzzināsi, ka līdz pat šai dienai pasaulē ir vietas, kur sievietes tiek pakļautas vardarbībai, represijām, izolācijai un diskriminācijai.

Valstis, kurās sievietēm atrasties ir bīstami:

1. Afganistāna

Afgāņu sievietes vidēji dzīvo gadu mazāk, nekā vīrieši – aptuveni 45 gadus. Lielākā daļa meiteņu precas agri – līdz 16 gadu vecumam. 85% sieviešu Afganistānā dzemdībās nesaņem medicīnisko palīdzību, tāpēc ik pēc 30 minūtēm šajā valstī mirst kāda dzemdētāja. Afganistānā ir vislielākā dzemdētāju mirstība pasaulē.

2. Gvatemala

Nabaga sievietēm Gvatemalā nākas paciest ne tikai vardarbību ģimenē, bet arī izvarošanas. Šajā valstī ir arī viens no augstākajiem AIDS slimnieku skaita rādītājiem.

3. Kongo Demokrātiskā republika

Karš, kas vēl tagad norisinās šīs valsts austrumu daļā, ne tikai aiznesis vairāk nekā 3 miljonu cilvēku dzīvības, bet ir izmainījis arī sieviešu stāvokli. Tagad viņām nākas gan karot, gan ikdienā sastapties ar skaudro realitāti: sievietes nereti kļūst gan par tiešu uzbrukumu, gan vardarbības, ko veic karojošās puses,  upurēm.

Katru dienu izvarošanai tiek pakļautas vairāk nekā 1000 sievietes, bet kopš 1996. gada reģistrēti 200000 tādu gadījumu. 57% grūtnieču ir anēmija. Neviena Kongo sieviete nedrīkst parakstīt nevienu juridisku dokumentu bez vīra atļaujas.

4. Indija

39% AIDS inficēto pieaugušo Indijā ir sievietes. 70% no tām regulāri tiek pakļautas vardarbībai ģimenē.  Ik pēc 29 minūtēm kāda sieviete tiek izvarota. XX gadsimtā Indijā tika nogalinātas vairāk nekā 50 miljoni meitenīšu, bet apmēram 100 miljoni sieviešu un meiteņu kļuva par cilvēktirdzniecības upurēm. 44,5% meiteņu šajā valstī apprecas līdz 18 gadiem.

5. Irāka

Pēc Sadama Huseina valdības krišanas, Irāka kļuvusi par visīstāko sektantisko elli sievietēm. Valsts, kurā kādreiz bija augstākais sieviešu izglītības līmenis arābu valstu vidū, šobrīd šajā ziņā ir viszemākajā līmenī.

Taču tas vēl nav viss. 2014. gada beigās “Islama valsts” kaujinieki sodīja 150 sievietes, kuras atteicās piedalīties jaunajā sociālajā fenomenā – seksa – džihādā.

6. Mali

Mali tiek uzskatīta par vienu no nabadzīgākajām valstīm pasaulē, kur tikai nedaudzām sievietēm izdodas izvairīties no mokošās dzimumorgānu apgraizīšanas. Daudzas meitenes šajā valstī ir spiestas stāties laulībā pavisam jauniņas, bet katra desmitā mirst vai nu grūtniecības laikā vai dzemdībās.

7. Pakistāna

Izrādās, ka dažos cilšu rajonos par vīru noziegumiem ir pieņemts izvarot viņu sievietes. Tomēr vēl lielāku sašutumu izraisa tā saucamie goda noziegumi. Pavisam nesen Pakistāna nonāca reliģiskā fanātisma ietekmē, kas tika vērsts pret sievietēm-politiķēm, sievietēm, kuras darbojās cilvēktiesību jomā un advokātēm.

Tā kā šajā valstī vēl aizvien nav likuma pret vardarbību ģimenē, tad cietsirdīgu izturēšanos piedzīvo 90% sieviešu, bet 82% par savu darbu saņem mazāku algu, nekā vīrieši.

8. Somālija

Pilsoņu karš Somālijas galvaspilsētā Mogadišo, radikāli izmainīja sieviešu situāciju. Agrāk viņas bija ģimenes pavarda sargātājas. 95% Mogadišo meiteņu tiek izvarotas 4-11 gadu vecumā. Tikai 7,5% vietu parlamentā šajā vietā pieder sievietēm. Tikai 9% dzemdētāju Somālijā var saņemt palīdzību medicīnas iestādē.

9. Sudāna

Sieviešu stāvoklis Sudānā pat pēc vairāku jaunu likumu pieņemšanas vēl aizvien ir bēdīgs. Sievietes tiek nolaupītas, izvarotas, izraidītas. Kopš 2003. gada Sudānā ir nogalinātas vairāk nekā miljons sieviešu.

10. Čada

Sievietes Čadā ir praktiski beztiesīgas. Lielākā daļa meiteņu laulībā stājas 11-12 gadu vecumā. Valsts austrumos bēgļu nometnēs dzīvojošās sievietes katru dienu tiek pakļautas izvarošanām un citām vardarbības formām. Arī ārpus nometnes viņas nav drošībā: viņas vajā bruņotu opozīcijas grupu dalībnieki, bandīti un Čadas drošības spēki.

Tā, lūk, dzīvo sievietes šajās 10 pasaules valstīs.

Avots :