Labklājības ministrija uz izmeklēšanas laiku no amata atstādinājusi sociālās aprūpes centra “Rīga” vadītāju un filiāles Kapseļu ielā vadītāju, vēsta LTV “Panorāma”.
Tieši tur Latvijas Televīzijas raidījuma “Aizliegtais paņēmiens” žurnāliste nofilmējusi absolūtu cilvēciskā kontakta trūkumu zīdaiņu aprūpes namā. Bērnu aprūpes eksperti norāda, ka, dzīvojot šādā vidē, zīdaiņi apjauš, ka viņi nevienam nav vajadzīgi. Turklāt, nenodrošinot zīdaiņiem vidi pilnvērtīgai attīstībai, tiek grauta arī bērnu fiziskā veselība.
“Aizliegtā paņēmiena” žurnālisti pieteicās vakancei darbā valsts sociālās aprūpes centra “Rīga” Kapseļu ielas filiālē. Viņas novērojumi safilmētajās epizodēs sakrīt ar daudzu no zīdaiņu namiem aizgājušo darbinieku stāsti. Viena no epizodēm ir zīdaiņu ēdināšana.
Ēdināšanas brīdī zīdaiņi atrodas savās gultiņās. Nereti pat aizmiguši, bet tas netraucē ievērot režīmu. Vienam pēc otra pudelītes tiek iespraustas mutītē, bet, ja mutīte vēl ciet, paspiež vaidziņus un mutīte ir vaļā.
Lai neapgāžas pudelīte, to atstutē pret autiņu vai spilvenu, vai arī tiek mazliet pieturēta…
Ej uz nākamo lapu un noskaties video!
Šeit ir 7 komentāri
uz cik tad berniem pie mums Latvija ir viens darbinieks???????????????????????????????/
…..un kāda darbiniekiem ir alga? Mīlestību, nevar samaksāt, piespiest mīlēt bērnus. Tādu darbu jāstrādā alturistiskam cilvēkam. Bet te ir runga ar diviem galiem, norūpējies, nabadzīgs, noguris darbinieks. Darbs ar vienu zīdaini prasa slodzi, uzmanību, kur nu vēl ar daudziem, tur tam fiziski un emocionali vienkārši nesanāk laika un spēka. Ne reformas, ne prieksnieku drāžšana šo situāciju neatrisinās.
Tieši tā. Un kāpēc visā vaino aprūpētājas? Viņas jau tāpat ir noslogotas. Vai audzinātājas un sociālie darbinieki arī nevarētu nodarboties ar bērnu audzināšanu, spēlēties ar viņiem un vest pastaigāties? Viņu galvenais uzdevums, liekas, pagaidām ir papīru rakstīšana un aprūpētāju komandēšana un kontrolēšana.
Tieši tā. Un par pamperiem – ja izsniedz uz diennakti normu – 3 pamperus vienam bērnam, un vairāk vienkārši nav, ko mainīt – kā var nodrošināt laicīgu pamperu nomaiņu???
Tad kapeec ziidainju apruupes namaa beernam teeree 1500 meenesii,bet augot beernam gjimenee shii summa nav pieejama?
Aprūpētājas tā jau ir noslogotas. Nav pareizi visu vainu uzvelt viņām. Ko dara audzinātājas un sociālie darbinieki? Vai nebūtu viņu uzdevums rūpēties par bērnu attīstību, ar viņiem rotaļāties un vest pastaigās? Vai sociālo darbinieku galvenais uzdevums ir rakstīt papīru kalnus?
Tieši tā. Un par pamperiem. Ja uz diennakti izsniedz normu – vienam bērnam 3 pamperus, un vairāk vienkārši nav ko mainīt, kā var nodrošināt laicīgu pamperu nomaiņu???
Izsaki savu viedokli!