Tieslietu ministrijā norāda, ka jaunā personas datu aizsardzības regula nenosaka, kā sociālo tīklu administratoriem jeb datu pārziņiem būtu jāpārliecinās par tīklu lietotāju vecumu.
Tikmēr “Draugiem.lv” vadība norāda, ka to, ko nav izdarījuši likumdevēji, tagad ir jādara viņiem. Uzņēmumam ir jāiegulda resursi un laiks, lai uzraugi – Datu valsts inspekcija – būtu apmierināti.
Jau tagad ir izstrādāti trīs iespējamie vecuma noteikšanas veidi – interneta bankas autentifikācija, e-paraksts vai arī personīga ierašanās ar iesniegumu. “Neviens no tiem nav biznesam draudzīgs un arī lietotājiem nav draudzīgs.
Tā kā konkrētu vadlīniju nav, mums atliek minēt. Ceram, ka varbūt radīsies kaut kāds jauns risinājums ārpus šiem trim,” saka “Draugiem.lv” direktore Liene Grenevica.
Taču tas nebūt vēl nav viss. Sarežģījumi var sākt parādīties arī tajā momentā, ja ja vecākam un bērnam ir atšķirīgs uzvārds, kā rīkoties audžuģimenēs un tamlīdzīgi.
Attiecīgi sociālo portālu vadībām ir pamats uztrakties, kā atrisināt visas šīs lietas, ņemot vērā, ka sodi par likuma pārkāpumu ir mērāmi desmitos miljonu eiro.
Šeit ir 0 komentāri
Izsaki savu viedokli!