Siltas un glītas adītas zeķītes – tā ir labākā dāvana tavām kājām aukstā laikā. Līdz šim tās adīja ar 5 adatām, tas biedēja daudzas rokdarbnieces, it īpaši, iesācējas. Taču progress nestāv uz vietas, un tagad šo jauko izstrādājumu var uzadīt ar divām adatām.

Šī tehnoloģija parādījās samērā nesen un šādā veidā adīt ir daudz vienkāršāk. Šādi adītas zeķes izskatās ļoti akurātas un ērtas.

Šī tehnoloģija parādījās samērā nesen un šādā veidā adīt ir daudz vienkāršāk. Šādi adītas zeķes izskatās ļoti akurātas un ērtas.

Nepieciešams:

– Sev nepieciešamo krāsas dziju;

– 2 adāmadatas;

– mērlentu.

Darba process:

1. Lai izstrādājums labi derētu, ir precīzi jāzina kājas izmērs un pacēluma augstums. Tāpat jāizdomā arī pareizais zeķes garums.

2. Darbu sāk ar valnīša aizmugurējās daļas sagatavošanu. Uz abām adatām uzmet 22 valdziņus. Noadi četrus centimetrus valnīša rakstā (labiskais, kreiliskais).

3. Vēl četrus centimetrus noadi labiskajā adījumā. Viss. Zeķes aizmugurējā daļa ir gatava.

4. Tagad adi papēdi. Tā veidošanai katrā rindā norauc otro, trešo un 2 pirmspēdējos valdziņus. Dari to līdz uz adatas paliek 1 valdziņi.

Tālāk darbs jāpaplašina. Rindu sāc, izadot katras rindas pirmo labisko valdziņu no iepriekšējās rindas malas valdziņa, kamēr tev uz adatas atkal būs 22 valdziņi – tā būs izveidojusies papēža apakša.

5. Adi pēdas daļu, tas ir aptuveni 8 cm (atkarīgs no pēdas garuma). Zeķes aizmugures un pēdas daļa ir gatava.

6. Zeķes purngalu veido tāpat kā papēdi: samazini valdziņu skaitu līdz 12, un pēc tam palielini uz sākotnējo skaitu.

Zeķes virspusi adi 8 centimetrus, katrā labiskajā rindā saadot pirmo un pēdējo valdziņu kopā ar malas valdziņu. Tādā veido savienojas zeķes pēdas daļa ar zeķes virsējo daļu un izstrādājumam ir pabeigts.

7. Noadi pēdas pacēluma priekšējo daļu 4 centimetrus labiskajā adījumā, savienojot tāpat kā augšpusi ar apakšpusi.

Tad adi 4 cm valnīša raksta.

Un tieši tāpat ir jādara ar otru zeķi. Lai izdodas!