6. Kur ir kvalitatīva matētā lūpukrāsa, kur lēts analogs?
7. Vai vari noteikt, kura ir premiālā nagu laka, kuralētā?
8. Atšķirsi sudraba rotaslietu no metāla nieciņa?
9. Kā domā, kur ir vilna?
10. Kurā gredzenā ir īsti briljanti?
Grūti noteikt, vai ne? Taču ar dažu padomu palīdzību tu jau pēc dažām minūtēm spēsi atšķirt kvalitatīvu lietu no lēta analoga.
1. Koksne (fotogrāfijā pa kreisi). Reizēm viltojumi izgatavoti tik prasmīgi, ka nevar saprast, kur ir īsta koksne. Taču tās krāsai jābūt piesātinātākai, bet tekstūrai dziļākai un daudzveidīgākai. Vēl viena koka priekšmeta īpatnība – pasitot pa to ar pirkstiem, ir dzirdama dobja skaņa.
2. Zīds (attēlā pa labi). Dabīgā zīda diegi ir dažāda resnuma, jo tie tiek radīti dabīgā ceļā. Bez tam, īsts zīds neelektrizējas un neburzās.
3. Pērles (attēlā pa labi). Īstām pērlēm nav ideāli līdzena virsma, tā ir poraina. Īstā pērle spēcīgāk atstaro gaismu. Spilgtā gaismā tā atstaro zilganu gaismu, viltojumi – zaļganu.
4. Porcelāns (attēlā pa labi). Atšķirībā no porcelāna, keramika spēcīgi atstaro gaismu. Porcelāns staro liegi, tā starojums ir pat viegli caurspīdīgs.
5. Āda (attēlā pa labi). Ādas aizvietotāji ir tumšākā krāsā. Pie tam, tie ātri kļūst blāvi. Ja īstu ādu saloka, tad locījuma vietā veidojas savdabīgas „krokas”. Atliecoties, āda ātri atgūst sākotnējo stāvokli.
6. Lūpu krāsa (attēlā pa labi). Matētās dārgo brendu lūpukrāsas paliek matētas tūlīt pēc uzklāšanas, kamēr lētie analogi, vēl kādu brīdi pēc uzklāšanas atstaro gaismu.
7. Nagu laka (attēlā pa kreisi). Augstvērtīga laka vienmēr veido ideāli līdzenu klājumu. Noteikt to var pēc gaismas svītriņas, kuru tā atstaro. Līdzens spīdums nozīmē, ka laka veido gludu klājumu.
8. Sudrabs (attēlā pa kreisi). Īstām sudrablietām ir tīra, līdzena virsma. Dzelzs pakaļdarinājumam būs nelīdzenumi un pleķīši.
Sudrabu nepievelk magnēts, ko nevar teikt par dzelzi. Ja sudrablietu paberzēsi ar krītu, tas kļūs tumšs. Un galu galā, sudraba priekšmetiem, kā likums, ir marķējums ar sudraba provi.
9. Vilna (attēlā pa kreisi). Īstai vilnai šķiedras ir dažādas formas un garuma, sintētika atšķiras ar ideāli gludiem diegiem un veselu struktūru. Pie tam dabīgai vilnai nekad nerodas statiskā elektrība.
10. Briljanti (apakšējā attēlā). Laužot gaismas starus, briljants vienmēr staro spoži, atstarpjot pelēku krāsu. Ja atstarojas visās varavīksnes krāsās – tā ir viltojuma pazīme. Bez tam izstrādājumiem ar īstiem briljantiem, tāpat kā citiem juvelierizstrādājumiem ir īpašs marķējums.
Sekojot šiem ieteikumiem, tu vienmēr atšķirsi kvalitatīvu lietu no lēta viltojuma.
Šeit ir 0 komentāri
Izsaki savu viedokli!