Tatjana Faberžē ir vispazīstamākā un aktīvākā mantiniece. Viņa ir saglabājusi vecvectēva uzvārdu, viņa kārto ģimenes arhīvu un stingri seko, lai Faberžē vārds tiktu lietots likumīgi.
“Maijpuķītes”, 1898. gads
“Kara tērauda”, 1916. gads
Tatjana Fjodorovna stāsta par ģimenes noslēpumiem, kurus dzirdējusi bērnībā no mammas un vectēva: “Manam vecvectēvam sākumā juveliera darbs nepatika. Viņš labprātāk pavadīja laiku Imperatora Ermitāžas restaurācijas darbnīcās.
Kāds pussabrucis mēbeles gabals aizrāva viņu vairāk, nekā paša veikala prece. Zīmīgi, ka Ermitāžā Karls strādāja pilnīgi bez algas. Viņu vienkārši aizmirsa noformēt štatā, bet pats viņš 15 gadu laikā tā arī neatgādināja par sevi.
“Āboliņš”, 1902. gads
“Triptihs sarkanais krusts”, 1915. gads
Pirmais izstrādājums ar Faberžē parakstu, kas tika pasniegts imperatorei, bija groziņš ar puķēm, kas izgatavotas no dārgakmeņiem. Dāvana viņai patika, un viņa lūdza vīram, lai viņš uzdāvina viņai vēl kaut ko no šīs sērijas. Pēc tam Faberžē darbu dāvināšana cara ģimenē kļuva par tradīciju.
“Lauru koks”, 1911. gads
“Mozaīkas”, 1914. gads
Faberžē veikals un darbnīca atradās Ukrainā – 1916. gadā tādus atvēra arī Odesā un Kijevā.
“Maskavas kremlis”, 1906. gads
Visvairāk “Faberžē olu” – 11 atrodas Faberžē musejā Sankt-Pēterburgā.
“Ziemas”, 1913. gads
Piedāvājam tavai uzmanībai video, kurā tu varēsi redzēt, kā veidoti šie mākslas izstrādājumi.
Talantu var pamanīt uzreiz – tā var teikt par “Faberžē olām”. Vienkārši apbur, ne jau velti imperatorei tās tik ļoti patika. Labi, ka juveliera mazmazmeita cenšas aizsargāt sava slavenā vecvectēva vārdu no nelikumīgas lietošanas. Tas ir augsti godājams.
Šeit ir 0 komentāri
Izsaki savu viedokli!