Tu jau droši vien zini, cik ļoti noderīgi veselībai ir svaigi dārzeņi un zaļumi.
Sīpols svaigā veidā ir ļoti veselīgs, kaut gan daudzi izvairās to lietot ne visai patīkamās pēcgaršas dēļ. Bet pēc pabūšanas cepeškrāsnī visas sīpola labās un vērtīgās īpašības saglabājas tik un tā.
Vispatīkamākais ir tas, ka tāds ēdiens ir ne tikai veselīgs, bet arī ļoti garšīgs. Šodien pastāstīsim par tā labdabīgo iespaidu uz veselību.
Kā cept sīpolus cepeškrāsnī
Ceptu sīpolu priekšrocība ir tā, ka tiem ir ļoti pikanta garša, bet tie neatstāj netīkami smaržu. Tāpēc tos bez bailēm var ēst pat tie, kas iet uz kādu tikšanos vai randiņu. Lai šajā ēdienā būtu pēc iespējas vairāk labuma, vajag to pareizi pagatavot.
Cep sīpolus ar visu miziņu 100 – 150 grādu temperatūrā 15 – 30 minūtes. Lai ārstnieciskais efekts būtu labāks, vajag apēst pusi sīpola no rīta tukšā dūšā un pusi 2-3 stundas pirms miega. Tos tāpat var izmantot kā piedevu gaļas vai zivju ēdieniem. Un nu aplūkosim šī izmeklētā ēdiena vērtīgās īpašības.
1. Cepti sīpoli normalizē cukura līmeni asinīs. Tos iesaka diabētiķiem, lai uzturētu organisma normālu funkcionēšanu.
2. Ja kādam ir problēmas ar asins recēšanu, ieteicams biežāk ēst ceptus sīpolus. Pēc infarkta un insulta ārsti iesaka ēst ceptus sīpolus katru dienu. Tie palīdz asinsvadiem attīrīties un atbrīvo tos no aterosklerotiskajām plāksnītēm.
3. Palīdz normalizēt asinsspiedienu un vieglāk pārciest migrēnu.
4. Ceptus sīpolus var ne tikai ēst, bet arī izmantot kā ziedi. Liec ceptu sīpolu putriņu pie nedzīstošām čūlām vai ievainojumiem, lai paātrinātu audu sadzīšanu.
5. Ceptu sīpolu kompreses var lietot kā antibakteriālu līdzekli. Tos var lietot hemoroīdu ārstēšanā, protams, konsultējoties ar ārstu.
Regulāra ceptu sīpolu lietošana uzturā varēs atbrīvot tevi no daudzām kaitēm un tos var lietot arī kā profilaktisku līdzekli.
Šeit ir 0 komentāri
Izsaki savu viedokli!