Tagad bērnu kuņģa problēmas nedzen vecākus izmisumā, jo ir tūkstošiem veidu to ārstēšanai. Bet agrāk pat nelieli kuņģa darbības traucējumi varēja būt fatāli. Tā bija ilgu laiku, līdz vienam pediatram ienāca prātā ģeniāla ideja.
Burkānu zupa
Bail pat iedomāties par to, ka tikai pirms pusotra gadsimta vidējais cilvēka mūža ilgums bija divreiz mazāks, nekā tagad. Tas nenozīmē, ka vidēji mūsu senči dzīvoja 35-40 gadus, nē.
Vairāk šo rādītāju ietekmēja bērnu mirstība. Bērna problēma nebija tikai nākt pasaulē, bija problēma nodzīvot līdz pilngadībai. Taču drīz vien atradās tas, kurš spēja situāciju mainīt.
Šis patiesi dižais cilvēks piedzima pirms vairāk nekā simts gadiem tagadējās Slovēnijas galvaspilsētā, toreiz tā bija tikai neliela pilsētiņa Austroungārijas impērijā.
Ernsts Moro mācījās Austrijā, Grācā, kur arī saņēma medicīnas doktora pakāpi. 1906. gadā viņš sāka specializēties par pediatru Minhenē, bet pēc gada kļuva par Heidelbergas universitātes profesoru.
Savas prakses laikā Moro izdarīja daudzus svarīgus atklājumus. Pateicoties viņam, kļuva iespējams diagnosticēt bērnu cerebrālo trieku.
Pēc Moro metodes šo slimību diagnosticē, radot troksni pie bērna galvas un vērojot viņa roku kustības. Ja bērns rociņas izpleš un pēc tam savelk tās – viss kārtībā, ja šāda refleksa nav, tas liecina par to, ka bērna nervu sistēma ir bojāta vai nomākta.
Tieši Moro atklāja laktobaktērijas un to noderīgumu cilvēka organismam. Viņš pirmais izdomāja, ka bērnu pudelītes vajag sterilizēt un izdomāja arī mākslīgās piebarošanas maisījumu.
Tikai padomājiet, tagad tas ir zināms visiem un visi šos ieteikumus un atklājumus izmanto, bet toreiz viņš bija tikai iesācējs pediatrijā.
Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!
Šeit ir 0 komentāri
Izsaki savu viedokli!