Nereti gadās, ka barība nonāk nerīklē, bet vairumā gadījumu pietiek ar noklepošanos, lai tiktu galā ar radušos problēmu. Taču mēdz gadīties situācijas, kad elementāra neuzmanība var maksāt cilvēkam dzīvību.
Esam pārliecināti, ka pirmās palīdzības sniegšanas iemaņas ir jāapgūst katram bez izņēmuma: gan pieaugušajam, gan bērnam. Pēc mūsu stāsta izlasīšanas tu vairs nepasitīsi draugam pa muguru, ja tas aizrīsies. Un, lūk, kāpēc…
Iemācīsim tev pirmās palīdzības sniegšanas paņēmienus aizrīšanās gadījumos, iespējams, ka kādreiz varēsi glābt kāda cilvēka dzīvību.
Pēkšņa smakšana jeb asfiksija rodas tad, ja elpošanas ceļus nosprosto svešķermenis. Ja nerīkojas momentāli, var zaudēt laiku, kas maksās cietušajam veselību, bet reizēm pat dzīvību.
Pulss strauji pavājinās, cilvēks zaudē samaņu, skābekļa deficīta gadījumā jau pēc 3 minūtēm smadzenēs sākas neatgriezeniski procesi, bet vēl pēc minūtes iestājas nāve. Skan briesmīgi. Galvenais šādā situācijā – neapjukt. Elementāras pirmās palīdzības sniegšanas iemaņas reflektori nostrādās vajadzīgajā brīdī, un tu varēsi cilvēkam palīdzēt.
Smakšanas pazīmes
Ja tev nav gadījies redzēt šāda veida nelaimes gadījumu un tu droši nezini, kāds ir smakšanas iemesls, šīs pazīmes tev viegli ļaus noskaidrot, vai elpceļos ir svešķermenis. Atceries!
1. Lēkmjveidīgs mokošs klepus. Cietušajam piesarkst seja un asaro acis.
2. Cietušais sāk satraukties, sākas panika un bailes no nāves.
3. Apgrūtināta elpošana, reizēm elpošana apstājas.
4. Āda kļūst sārta, pēc tam zila.
5. Fināla stadija – samaņas zudums. Cietušais beidz elpot, iespējama sirdsdarbības apstāšanās, kam seko klīniskā nāve.
Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!
Šeit ir 1 komentārs
ja esi viens,tad cik vien var jāstiepj abas rokas uz augšu.
Izsaki savu viedokli!