PSRS bija vislielākā valsts, kurā bija apvienotas simtiem tautību. Visiem pilsoņiem bija kopīga gaišās nākotnes celšanas ideja. Protams, ne jau viss bija ideāls šajā valstī, taču daudzi, kas dzimuši tad, ar siltumu atceras tos laikus. Piedāvājam palūkoties atpakaļ pagātnē un atcerēties brīžus, kuri liks jums pasmaidīt, skumt vai izjust nostalģiju…
1. Trīslitru kanniņa un piena pudeles nodošanai. Zeķbikses zem šortiņiem komplektā ar gumijas zābaciņiem. Pārpildīts autobuss ZIL.
2. Bērnu pedāļautomobīlis no PSRS.
3. PSRS „biezie”.
4. Miliči remontē raudošās meitenītes vārdā Arzu saplēsto velosipēdu. Azerbaidžānas PSR, 1980. gads.
5. Manas bērnības narkotikas
Ej uz nākamo lapu un aplūko vēl citas fotogrāfijas!
Šeit ir 8 komentāri
tie bija cilvekiem zelta laiki neviss tagadejie fasistu laiki lai noladeti sie laiki
Nekad vairs negribu atgriezties Padomju laikos. Drausmas. A zelta laiki tie bija padomju funkcionāriem un iebraucējiem no tālās, plašās – tie tad arī dzīvoja zaļi, kamēr pārējie sū ēda. Fašistu laiki? Jūs par Krieviju? ?
nez ko krievu laiki jums sliktu padarija…laikam pats[i]neesi svets…tadi jau mes esam…nekas un nekad nav labi…tikai idet…un est citus
Muļķis.
Mūsdienās vari dzīvot kā vēlies, tas ka tevi visi apbižo un dzīvo sliktāk nekā padomju okupācijas laikā ir daļēji bioloģija – esi vecs un vairs daikts nedarbojas tā kā jaunībā, un daļēja tava vaina, ka nespēji nodrošināt sev labāku dzīves apstākļus.
Fak off tos laikus
Nu kā bija …tā bija. Tā bija mana bērnība, jaunība….puse mūža nodzīvota PSRS. Bet man gribētos pavaicāt divas lietas pārliecinātam komunistam un Padomju ideoloģijas aizstāvim.PIRMAIS….kā tas varēja būt, ka 80 – to gadu beigās un vēl ātrāk, kad nu jau bija jāiestājas komunismam (kā mums to skolā mācīja un apgalvoja) veikalā neko nevarēja nopirkt.Cukurs un ziepes uz taloniem ????? (par šņābi nerunāsim), veikalā neko jēdzīgu nevarēja nopirkt, tikai DABŪT (protams par blatu).Tajā pašā laikā piecgažu plāni tika izpildīti un pārpildīti pirms laika, no govīm izslaukums arvien lielāks (reizēm domāju, vai tad tā govs no gumijas, ir taču kādas robežas).Par tām nejēdzībām varētu runāt ilgi un dikti, daudz, kas piedzīvots (man šobrīd 65 gadi).OTRAIS jautājums…….mums tika stāstīts par pūstošo kapitālismu, kas apspiež un ekspluatē cilvēkus, ka tik labi kā PSRS nav nekur.Bet….tad taču vajadzēja rīkot ekskursijas uz Rietumiem, lai parādītu Padomju cilvēkam, cik tur slikti, kā tur darbaļaudis tiek izmantoti……. lai būtu ar ko salīdzināt.Tajā laikā uz Rietumiem aizbraukt??????……paši zināt, cik neiespējami tas bija. Tūrisma firmas uz turieni ekskursijas nerīkoja.
Arī tagad brīvajā Latvijā ir daudz problēmu un pat nejēdzību, bet tos laikus atpakaļ…es negribētu.
Visu nosaka cilvēki, Ne laiki, ne tehnoloģijas, arī mūsulaikos. Jo cilvēkam grūtāk , jo viņš vairāk iejūtās citu problēmās, tagad ka tik kādam nebūtu labāk par mani. Nav laikiem vainas, meklēsim vainas mūsos.
PSRS laikos dzimušie un augušie no bērnības tika radināti pie darba,skolās bija stingra disciplīna,starpbrīžos visi gāja uz apli ar grāmatām rokās ,bija dežuranti,kuriem uz rokas bija sarkanas lentes,bijām apzinīgi un paklausīgi,cienījām skolas personālu,rudeņos un pavasaros braucām talkās uz kolhoziem un daudz dziedājām tautas dziesmas autobusos,tādu klaiņojošu mājdzīvnieku nebija un atkritumu kaudzes ne tik,katrs centās mājās sadedzināt ietinamos papīrus,plastmasas nebija,skumji ka bija jāstāv lielās rindās pēc produktiem,jo no Latvijas saražoties daudz plūda prom uz Krieviju,gājām agros rītos pie šūšanas ateljē aizņemt rindas,lai varētu pasūtīt šūšanai apģēŗbu,bija daudz zemletes preču u.c.tika ignorēts daudz latviskuma,tikām pārkrievoti,skolās mūs bieži sauca uzvārdos un tēvvārdos,nebija moderno tehnoloģiju un daudz gājām uz kinoteātriem un skatījāmies filmas,daudz lasījām preses izdevumus un grāmatas,jo tie bija lēti,elektrība un pārējie rēķini bija lēti un cilvēki varēja norēķināties par visu,nepaliekot parādā,zeme bija apstrādāta un pienācīgi uzturēta bez stiprām ķīmijas piedevām,zemi cienīja,maize veikalos bija bez iepakojumiem,smaržoja viss veikals,daudz bija ceptuves un pienotavas,kuras vēlāk daudz nolikvidēja,bija daudz darba vietu,”gimenes turējās kopā,šķiršanās bija retas,cilvēki mazāk slimoja un jutās drošāk nekā tagad,tikai liels mīnuss bija daudzie iebraucēji un Latvija zaudēja savu latviskumu,jo iebraucējiem te nebija nekā svēta,protams bija daudz mīnusu.
Izsaki savu viedokli!