4. Noderīgums

Neparasti citrusu miziņu skrāpīši, konteineriņš zivju zvīņām, zaļumu šķēres, figūrnazis banāniem. Kad redzi internetā šo nieciņu reklāmas , ir grūti atturēties no to nopirkšanas. Galu galā tie izrādās nevajadzīgi, taču vietu atvilktnē aizņem. Tieciet vaļā no tiem jebkurā veidā.

5. Veselība

Izmetiet no ledusskapja visus produktus, kuriem beidzies derīguma termiņš – te nu nav variantu. Parasti palikušas dažādas mērces, siers, zaļumi. Nepērciet daudz produktu uzreiz: ieekonomēsiet – viens, otrs – varēsiet savu ēdienkarti dažādot, trešais – neļausiet savairoties ledusskapī baktērijām un pelējumam. Pagatavoto ēdienu salieciet kārtīgi konteinerīšos, nelieciet ledusskapī ar visu katlu.

6. Kaimiņu būšana

Kaimiņu būšana ir laba lieta, ja vien šie kaimiņi nav pārtikas kodes vai tārpi. Pārskatiet putraimus, garšvielas, makaronu izstrādājumus un izmetiet iepakojumus ar nelūgtajiem ciemiņiem. Turpmāk glabājiet beramos produktus blīvi noslēdzamās burkās.

7. Kontrole

Maisiņi ar maisiņi ir katrā virtuvē. Nu nav izskaužama šī parādība, un viss! Piedāvājam pārbaudīt un sašķirot šāda maisiņa saturu, un pēc tam ielikt maisiņus ergonomiskā konteinera. Maisiņus salokiet kā aploksnītes un salieciet rindā, kā dokumentus mapē.

8. Atmiņa

Vecmāmiņas tējas servīze var izraisīt maigumu, bet tajā trūkst puse tasīšu un apakštasīšu, daļa no traukiem ir saplaisājuši. Piedāvājam jautājumam pieiet radoši. Jūs pat iedomāties nevarat, ko var izdarīt ar veciem traukiem!

9. Racionālisms

Izmantojiet katru telpas daļiņu. Piemēram, niša zem izlietnes visbiežāk kalpo par atkritumu tvertnes  slēptuvi. Bet pareiza šīs telpas organizēšana ieekonomēs daudz vietas, Izmantojiet visu virtuves skapīšu augstumu. Ir ne mazums organaizeru, ko piekarināt plauktiņiem. Izmantojiet arī sistēmas ar izvelkamajām kastēm.

10. Sistēma

Vēlamies, lai viss būtu pa rokai, bet dabūjam putekļu, tauku un netīrumu lērumu. Galu galā nākas mazgāt ne tikai darba virsmu, bet arī visas „arhi – svarīgās burciņas un paliktnīšus. Visu, ko vien varat, paslēpiet skapīšos, ekonomējiet savu laiku!

Dzīvei nav jākļūst par nebeidzamu uzkopšanu. Organizējiet telpu virtuvē tā, lai jūs varētu to uzkopt maksimāli ātri. Mīliet sevi un savu māju!