Iepazīstieties, Marī Kondo – burvīgā japāniete, kura pēc žurnāla Time versijas savos 30 gados paspējusi iekļūt pasaules ietekmīgāko cilvēku simtniekā. Viņas grāmatas par mājas sadzīves organizēšanu pārtulkotas dažādās pasaules valodās un to pārdošanas kopējā tirāža ir vairāk nekā 8 miljoni eksemplāru. Kopš 2019. gada Netfliks raida realitātes šovu „Uzkopšana kopā ar Marī Kondo”. Šova reitings pārspēj pat vispopulārākās kulinārijas programmas. Šai sievietei ir ‘vēriens!

Saskaņā ar Marī Kondo principiem, mājā ir vieta tikai lietām, kuras rada prieku. No visa pārējā pēc iespējas ātrāk jātiek vaļā. Piekrauta telpa kliedē uzmanību, novērš no tā, kas patiesi ir vērtīgs. Līdzko cilvēks atbrīvojas no liekā, viņam uzrodas spēki un iedvesma nepabeigtu uzdevumu risināšanai.

Marī Kondo ir daudzus dzīvokļus un mājas burtiski apgriezusi ar kājām gaisā! Pastāstīsim, kā pēc „Konmarī” palīdzību atbrīvot no nevajadzīgā virtuvi un kā sasniegt kāroto harmoniju.

Uzkopšana kopā ar Marī Kondo

1. Stratēģija

Kad no mantu pārpilnības kļūst smacīgi, sakiet sev „Stop!”, paraugieties apkārt un tūdaļ pat pieņemiet lēmumu mainīt savu dzīvi. Sastādiet uzkopšanas plānu,, sadaliet telpu zonās un katrā no tām ievediet kārtību. No ledusskapja – pie zemākajiem skapīšiem, kuros glabājas putraimi, pēc tam pie trauku plauktiem u tā tālāk. Katrai zonai atvēliet 20 minūtes dienā. Pie katra izpildītā punkta pievelciet ķeksīti- tā sajutīsiet vairāk prieka par padarīto.

2. Prieks

Atcerieties galveno uzstādījumu: atstājam tikai to, kas rada prieku. Noputējusī vafeļu panna, ne reizi neizmantota zupas terīne, nepraktisku pialu komplekts – prom! Nav obligāti visu mest ārā. Sarīkojiet kaut ko līdzīgu garāžas izpārdošanai. Starp taviem kaimiņiem noteikti atradīsies kāds, kam šīs lietas noderēs.

3. Praktiskums

Jums tiešām ir vajadzīgas 4 vienādas putojamās slotiņas, 2 sakņu tīrāmie, trīs dažāda lieluma korķu viļķi? Atbrīvojieties no dublikātiem, kaut vai tāpēc, lai tie neaizņemtu vietu. Ticiet man, jūs atradīsiet, kam uzdāvināt lieko.

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!