– Ierindniek, vīrs! Kaujā! Iztīri kaķa tualeti! Izstiep egli!

Nu tā gluži viņa pateikt nevar, bet zemapziņā notiek tieši tā. Tāpēc viņa saka apmēram tā:

– Nu ko tad tu dari? Egle vēl aizvien nav iznesta, skuju pilna visa māja! Un kaķis arī tev jau visu tualeti pārpildījis!

Ja ir vēl arī sievasmāte, kura atnākot pie jums, arī zemapziņā māju uztver kā savu, un sieva viņai pakļaujas pēc ranga, viss ir vēl sliktāk.

Sirēnu skaits mājā tad divkāršojas.

Ko nozīmē viņa māja vīrietim? Māja ir ala, kurā var paslēpties no dzīves vētrām. Drošs patvērums, aizmugure, vienīgā miera osta.

Šīs pretrunas, ja sieva ir neuzmanīga, neiejūtīga, var novest līdz ārprātam! Esi atnācis atpūsties, bet te…

Tāpēc es ieteiktu dāmām atcerēties par šīm atšķirībām, plānojot mājas darbus. Un pārāk neiespringt uz savu vēlmi visu izdarīt ideāli, īpaši, ja to dara ar vīra rokām.

Es vispār uzskatu, ka vīrietim ir tiesības saņemt no savas sievas sekojošas lietas. Viņš pilnīgi atļauj sievai padarīt māju tādu, kāda tā ir nepieciešama  vīrietim – par atpūtas vietu.

1. Cieņu

Viņam par 100% ir jābūt pārliecinātam, ka mājās viņu neviens nesaukās par āzi, neveiksminieku vai sliņķi. Nemaz jau nerunājot vēl „krāšņākiem” epitetiem.

Nekad un neparko nedrīkst izrādīt necieņu vīram. Starp citu, nav jāpacieš arī necieņa pret sevi. Un ja vēl atļaujies dusmās izkliegt ko līdzīgu šim: nu muļķis, atkal visu izdarīji greizi, neko izdarīt nevari, nudien, tu  ar vienu kāju esi uz šķiršanās robežas

2. Klusumu

Jā, vīram ir tiesības mājās saņemt porciju klusuma. Tā ir vieta, kur viņš var izgulēties un nedaudz atpūsties no dzīves vētrām. Saprotu, ideālu sasniegt nav iespējams. Bet var taču vismaz mākslīgi nepalielināt trokšņa līmeni mājā? Nekādas tarkšķošas sievasmātes un nekādas kliegšanas.

Cieni viņa miegu, sargā viņa klusumu. Kad tu traucē mieru ar savu kliegšanu un burkšķēšanu, tu esi uz šķiršanās robežas jau ar abām kājām.

3. Skaistumu un harmoniju

Jūs tagad teiksiet, ka tas ir seksīgums, bet es uzskatu, ka vīrietim ir tiesības uz estētiski patīkamu, koptu sievieti. Un uz tīru, mājīgu māju. Un nu sāksies runa par darbu sadali strādājošam pārim. Bet tādam galējam gadījumam ir iespējams reizi nedēļā samaksāt kādai apkopējai par mājas sakopšanu un aizmirst to.

4. Enerģiju

Māja ir sava veida vieta bateriju uzlādēšanai. Tas nozīmē, ka mājā ir jābūt visam, kas var atjaunot zaudēto enerģiju. Ēdienam, kas viņam garšo. Iespējai noskatīties labu filmu. Iespējai ieiet aromātiskā vannā. Mīlošai sievai, kurā nav pagaisusi interese par dzīvi…

Protams, ir pienākumi arī vīrietim. Bet tas jau ir pavisam cits stāsts.

Bet viss, ko gaida no sievietes, ir pārvērst māju par atpūtas vietu, nevis par pastāvīgu kaujas lauku!

Kā domā, vai tas ir par daudz prasīts no sievietes?