Siāmas dvīņu piedzimšana nebūt nav tik reta parādība, kā varētu likties. Izšķir dažādus siāmas dvīņu tipus: išiopāgus (Zita un Gita), pigopāgus (tie ir savienoti mugurkaula apakšējā daļā, ar muguriņām kopā), omfalopāgi (savienoti vēdera daļā), ksifopāgi (saauguši kopā krūškaula daļā).

Ksifopāgi ir arī māsiņas Sila un Šeila Oglesbi, kuras pasaulē nākušas Indiānas štatā.

Jaundzimušās bija ļoti vārgas, un vecāki neticēja, ka abas māsiņas izdzīvos. Ārsti deva 5 – 25% viņu iespējai izdzīvot. Meiteņu māmiņa Mistija teica, ka pirmās 20 viņu dzīves nedēļas bija visgrūtākās un briesmīgākās. Meitenes piedzima septītajā grūtniecības mēnesī, neiznēsātas.

31. nedēļā Mistijai stipri pacēlās asinsspiediens, viņai bija slikti. Nācās izdarīt ķeizargriezienu. Jāsaka, ka mazulītēm paveicās: praktiski visi orgāni, izņemot aknas, katrai meitenei bija savi. Sila bija izturīgāka, māsiņai vēl tika atklāta sirds kaite.

Nesen abas meitenītes atzīmēja savu otro dzimšanas dienu. No diviem mūža gadiem 15 mēnešus viņas pavadīja slimnīcas reabilitācijā, bet tagad katrai māsiņai ir cerība nodzīvot pilnvērtīgu dzīvi.

Vārds “slimnīca” nav izzudis no viņu ikdienas arī tagad, bet māmiņa saka, ka tas netraucē meitenēm augt kā parastiem bērniem: reizēm draiskulīgiem, reizēm jautrām un rotaļīgām.

Nelielas aiztures veselībā māsiņām ir novērojamas, ņemot vērā, ka Silai nepaveicās ar veselību jau no paša sākuma. Tomēr katra no viņām iepazīst pasauli un tas ir brīnums! Ārstiem bija grūti viņas atdalīt, un kad operācija bija beigusies, mediķu komanda atviegloti uzelpoja un smaidīja.

Noskaties video:

Cerēsim, ka viņas būs laimīgas un, galvenais pats – veselas!

Avots :