Baltijas jūras piekrastes problēmas erozijas kontekstā vienmēr ir bijušas aktuālas, un to cēloņi kopš seniem laikiem bijuši saistīti ar grūti prognozējamiem un faktiski nekontrolējamiem dabiskiem faktoriem (vētrām).
Laika gaitā šo problēmu aktualitāte paaugstinājusies, jo īpaši dabisko procesu pārmaiņu rezultātā, kas lielākā vai mazākā mērā saistīts ar klimata izmaiņām un no tā izrietoša vērtu spēka pieauguma, globālā ūdens līmeņa celšanās, intensīvākas smilšu izskalošanās, utt.
Šī ietekme kombinējas ar cilvēku saimnieciskās darbības tiešās iedarbības faktoriem – būvniecību jūras piekrastes akvatorijā un sauszemē, sanešu deficītu un jūras bagarēšanu, kā arī rekreācijas tūrisma pieaugumu un ar to saistīto slodzi uz piekrastes augāju un kāpu reljefu.
Ej uz nākamo lapu un noskaties video!
Šeit ir 2 komentāri
nju jauki nav ko celt savas būdas krasta zonā
Ar steigu jāizpārdod piekraste biezajiem, kamēr vēl ir ko tirgot… Interesanti, kāpēc betona būvgružus negāžam jūrā? Varētu ne tikai saglābt krastu, bet palielināt Latvijas teritoriju par kādu pussalu vai salu. Radīt jaunas nārsta vietas zivīm, un roņiem placdarmu kur tusēties. OIK varētu taisīt uz viļņu un vēja elektrostacijām… Vieglāk uzlikt sodu par būvgružu izmešanu mežā, ja pieķer…
Izsaki savu viedokli!