Valsts ieņēmumu dienests publicējis jaunu ziņojumu visiem Latvijas iedzīvotājiem.
VID vēsta:
Sniedzot deklarāciju, ņem vērā, ka šogad mainījušies daži noteikumi saistībā ar attaisnoto izdevumu atmaksu:
Maksimālā summa, ko deklarācijā var norādīt par katru ģimenes locekli, ir 600 eiro, bet ne vairāk kā 50% no deklarācijas sniedzēja ienākumiem (kurus apliek ar nodokli).
Iedzīvotāji, kuriem gada ienākumu deklarācijas iesniegšana nav obligāta, deklarāciju par pagājušo gadu var iesniegt jebkurā laikā līdz pat 2022. gada 16. jūnijam, sākot ar šī gada 1. martu.
Taču gadījumos, kad saistībā ar progresīvās nodokļa likmes vai diferencētā neapliekamā minimuma piemērošanu radusies nodokļa starpība, kas jāpiemaksā valsts budžetā, deklarācija jāiesniedz obligāti līdz šī gada 3. jūnijam. Savukārt, ja kopējie gada ienākumi pārsniedz 55 000 euro, – līdz 1. jūlijam.
Tāpat kā līdz šim, arī šogad daļai iedzīvotāju gada ienākumu deklarācija ir jāsniedz obligāti un daļa to var darīt brīvprātīgi. VID aicina ikvienu nodokļu maksātāju iesniegt deklarāciju elektroniski, izmantojot VID elektroniskās deklarēšanas sistēmu (EDS), jo tas ir daudz ērtāk, ātrāk un vienkāršāk!
Gada ienākumu deklarācijas iesniegšana brīvprātīgi
Ja no algota darba ienākumiem ir maksāts iedzīvotāju ienākuma nodoklis (IIN), tad gada ienākumu deklarāciju var iesniegt brīvprātīgi, lai saņemtu atpakaļ pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli par attaisnotajiem izdevumiem, kā arī gadījumā, ja ir izveidojusies nodokļa pārmaksa saistībā ar gada diferencētā neapliekamā minimuma un progresīvās nodokļa likmes piemērošanu.
Deklarāciju var iesniegt arī, ja gada laikā nav bijuši piemēroti nodokļu atvieglojumi, piemēram, par apgādībā esošām personām. Brīvprātīgi gada ienākumu deklarāciju var iesniegt trīs gadu laikā. Tātad šogad to var iesniegt ne tikai par 2018. gadu, bet arī par 2016. un 2017. gadu, bet līdz 2019. gada 17. jūnijam – vēl arī par 2015. gadu.
Gada ienākumu deklarācijas iesniegšana obligāti
Kopš 2018. gada progresīvās iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmes un diferencētā neapliekamā minimuma lielums ir atkarīgs no kopējiem gada laikā gūtajiem ienākumiem, tātad – ne tikai algas. Gadījumos, kad gada laikā gūtie ienākumi ir svārstīgi, var veidoties gan nodokļa piemaksa, gan nodokļa pārmaksa.
Ja, rezumējot gada ienākumus, izrādās, ka iedzīvotāju ienākuma nodoklis nav samaksāts pilnā apmērā, trūkstošo nodokļa daļu nepieciešams iemaksāt budžetā. Savukārt, ja izrādās, ka ir samaksāts lielāks iedzīvotāju ienākuma nodoklis, nekā nepieciešams, tas tiek atmaksāts.
Lai noskaidrotu, vai izveidojusies nodokļa piemaksa vai pārmaksa, katram iedzīvotājam individuāli ir jāaizpilda sava gada ienākumu deklarācija.
Ja nodoklis ir jāpiemaksā valsts budžetā, tad gada ienākumu deklarācija ir jāiesniedz obligāti. Budžetā piemaksājamo IIN summu var samazināt vai pilnībā izlīdzināt, pievienojot gada ienākumu deklarācijai čekus, kvītis vai bankas maksājuma uzdevumu vai konta izrakstu par attaisnotajiem izdevumiem.
Jāatzīmē, ka 2018. gadā summa, no kuras viena persona var atgūt daļu nodokļa par attaisnotajiem izdevumiem, ir pieaugusi līdz 600 euro, ievērojot nosacījumu, ka attaisnotie izdevumi nepārsniedz 50 % no strādājošā gada ienākumiem pirms nodokļu nomaksas.
Šeit ir 3 komentāri
VID tik prasa no cilveēkiem naudu.kad beidzot saaks dot atpakal?????
а какого хуя я обязан кормить этих пидарасов??????????они-пидары,у них своя жопа есть вот ей пусть и расплачиваются!
Interesanti,ja man deklarāciju nav obligāti jāiesniedz un es to neiesniedzu,tad pārmaksu viņi tik un tā paši izmaksātu? Jo,ja man būtu jāpiemaksā valstij,tad noteikti viņi mani meklētu,ka man viņiem jāmaksā!!!
Izsaki savu viedokli!