Cienījamie pusaudži, vai jūs mīlat skolu? Ļaujiet minēt: skola jums galvenokārt šķiet garlaicīgs pienākums. Jums labāk patīk spēlēt datorspēles, skatīties seriālus vai darīt ko noderīgu, tikai ne mācīties.

Skolotāji piesienas, ir prasīgi un ne vienmēr taisnīgi. Reizēm tā vien gribas viņus “nolikt pie vietas” un pierādīt, ka viņiem nav taisnība.

Atklāšu jums noslēpumu: Arī viņi bieži šaubās. Arī viņus nomoka jautājums, kādu atzīmi likt, lai tā parādītu skolēna zināšanu līmeni un motivētu viņu mācīties labāk. Skolotāju uztrauc tas, vai viņš pietiekami labi izklāsta materiālu, vai stundas ir interesantas, vai viņam labi padodas saskarsme ar skolēniem.

Ja jūs pieklājīgi jautāsiet, kā varat izlabot atzīmi vai pierādīt, ka zināt labāk, skolotājs viennozīmīgi būs atzinīgs par to un ieliks pelnīti labu atzīmi. Viņš būs ļoti priecīgs, ja jūs mācīsieties un darīsiet to ar prieku.

Bet jūs jau, protams, te neesat, lai iepriecinātu skolotāju, un kur gan te ņemt to prieku? Mācīšanās taču ir nāvīgākā garlaicība.

Jūs brīnīsieties, bet kad cilvēki pieaug, viņi par mācībām maksā bargu naudu. Viņi pierakstās uz kursiem, iet uz lekcijām un sapņo par to, ka strādāšanas vietā varētu kaut ko pamācīties. Viņi skumst par laikiem, kad nevajadzēja strādāt „sabiedrības labā”, bet varēja tikai pilnveidoties un attīstīties. Un par to viņus vēl baroja, slavēja un veda atpūsties. Ķeriet momentu, dārgie pusaudži!

Nekad mūžā jūs vairs neuzzināsiet tik daudz jauna.

Mēģiniet paraudzīties uz skolu kā uz vienu no vissatriecošākajām vietām, kur jums jebkad nāksies būt. Kad biju skolniece, man pilnīgi vienaldzīgi bija valodas likumi, ķīmiskie vienādojumi, sīnusi un kotangensi.

Es domāju, ka tad, kad būšu pieaugusi, es uzzināšu visu ko aizvien vairāk un vairāk. Bet viss bija pilnīgi otrādi.

Zināšanas izlido no galvas, erudīcija strauji krītas. Iespējams, ka saņemot atestātu, cilvēks atrodas savā visgudrākajā stāvoklī. Ja tā, vai esat apmierināti ar savu „visgudrāko stāvokli? Labā ziņa ir tāda: jo gudrāki esat tagad, jo lielākas izredzes jums ir turpināt kļūt gudrākiem-vienkārši tāpēc, ka jūs zināt, kā. Mūsu smadzenes ir radītas, lai mācītos.

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!