Šajās dienās satrauktie Venēcijas iedzīvotāji pamanīja savā kanālā vali, kurš bija iepeldējis no Atlantijas. Valis, vicinādams asti, nogremdēja vairākas gondoljēru laivas. Kāds no gondolas pasažieriem noslīka.

Globālais sasilums acīmredzot novirzījis vali no kursa un tas Ziemeļatlantijas vietā, caur Gibraltāru, nonācis Vidusjūrā.

Šis ir otrais gadījums, kad valis nonācis pie Venēcijas krastiem. Pirmo reizi tas notika Otrā pasaules kara laikā. Toreiz bija bads un vali apēda vietējie iedzīvotāji. Šodien kara nav un neviens vali negrasījās apēst, taču valis sagādāja pamatīgas problēmas.

Viņa varenā asten ogremdēja vairākas laivas. Ekologi spēja likt valim sekot sonaram, kas tika uzstādīts uz neliela pētnieciskā kuģa.

Vali izglāba, ieveda lielajos ūdeņos, taču diemžēl bez upuriem neiztika. Kā vēlāk izrādījās, bojā bija gājis viens no apgāztās laivas pasažieriem. Tas bija 56 gadīgs biznesmenis no Polijas.

Venēcijas iedzīvotāji ar jūras iemītniekiem sastopas samērā bieži, ne vienmēr gan tas rada pozitīvas emocijas.

Pagājušā gada beigās delfīnu agresīvās uzvedības dēļ pie ieejas Grand kanālā, katedrāles Santa Marija della Salute apkaimē krasta apsardzei nācās glābt piecus gondoljērus, kas bija nonākuši sprukās delfīnu uzbrukuma dēļ.