Reizēm veļas mazgāšana var sagādāt ne mazumu raižu. Galvenais uzdevums – atrast pareizo mazgāšanas līdzekli. Tas nebūt nav viegli.

Ir viena pavisam parasta sastāvdaļa, kuru var izmantot veļas mazgāšanai, ieekonomējot gan naudu , gan nervus. Ielejiet veļas mašīnā parasto etiķi, un jūs ātri vien pamanīsiet atšķirību!

* Pirms veļas mazgāšanas uzlejiet pusglāzi etiķa tieši uz drēbēm. Tas pastiprinās veļasmazgājamā līdzekļa efektivitāti, saglabās apģērba krāsu un mazinās putu daudzumu, kas nereti manāmas uz tumšām drēbēm pēc to mazgāšanas.

* Ielejiet nedaudz etiķa arī veļasmašīnā, nodalījumā, kas paredzēts veļas mīkstinātājam. Etiķim piemīt tādas pašas īpašības, bet tas ir mazāk agresīvs un mazāk bojā gan drēbes, gan apkārtēo vidi.

* Skābe palīdz iztīrīt traipus no baltajām drēbēm un dezodorē tās.

* Reizēm pēc mazgāšanas uz drēbēm paliek kaitinoši traipi, sevišķi, ja ir izmantots pulverveida mazgājamais līdzeklis. Ja pievieno pusglāzi etiķa, skalošanas cikls atrisinās šo problēmu.

* Lai cik tas dīvaini neliktos, etiķis palīdz arī dezodorēt nepatīkamas smakas.

* Bļodā ar karstu ūdeni, kam pievienots pustasītes etiķa, varat ievietot traipainus apģērba gabalus. Lai mirkst nakti, tad mazgājiet parastā režīmā. Var uzliet vēl mazliet koncentrēta etiķa tieši uz traipiem un enerģiski paberzēt.

* No dažiem audumiem ir diezgan sarežģīti dabūt nost matus un dzīvnieku spalvas. Ja pievienosiet etiķi mazgājot veļu, pēc izžūšanas matu un spalvu vairs uz apģērba nebūs!

* Daži audumi rada statisko lkādiņu. Arī šeit var palīdzēt šis produkts. Bļodā ar ūdeni ielejiet 6 ēdamkarotes etiķa, ievietojiet tur drēbes un atstājiet tās tur uz 30 minūtēm. Problēma būs atrisināta.

* Vēl viens svarīgs moments: ar etiķa palīdzību jūs varēsiet atbrīvot savu mašīnu no netīrumiem bez citu preparātu pielietošanas.

Uzskata, ka vienmēr jālieto dārgie ķīmiskie līdzekļi, bet tie ir apkārtējās vides ienaidnieki. Reizēm labāk paskatīties, kas ir pieliekamajā!