Indonēzijas sala Bali slavena ne tikai ar savām pludmalēm un silto jūru, bet arī ar milzīgu klaiņojošo suņu daudzumu. Vietējās varas iestādes visiem spēkiem cīnās ar šo problēmu.

Tā, piemēram, tiek veidots aizvien vairāk suņu patversmju. Taču suņu skaits Bali pilsētās un ciemos nemazinās. Diemžēl to skaits turpina pieaugt. Tāpēc bieži vien cilvēki paši paņem nelaimīgos suņus no ielas.

Liela nozīme tam ir hinduisma reliģijai, kura ir izplatīta Bali. Vienu no mitoloģiskajiem „Mahabharātas” personāžiem Judhišthiru pārbaudīja dievs Jama. Pārvērties par suni, viņš vēlējās uzzināt, vai varonis gribēs paradīzē ieiet viens vai kopā ar savu uzticamo draugu.

Judhišthira atteicās ieiet tur viens. Par viņa cilvēcīgumu dievi ielaida varoni paradīzē. Tāpēc arī balieši ar pietāti attiecas pret suņiem.

Uz kādas Denpasaras pilsētas ielas viņš ieraudzīja kaut ko, kas vēl izrādīja kaut kādas dzīvības pazīmes.

Nabaga nelaimīgais dzīvnieks knapi kustināja savas kaulainās ķepiņas. Sunim praktiski nebija vilnas. Uz ādas bija daudz čūlu. Bija redzams, ka suns nav ēdis vismaz nedēļu. Ja sunim tūdaļ pat netiks sniegta palīdzība, tas drīz vien nomirs.

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!