Lai gan vairākos izdevumos iepriekš minēts, ka 17. oktobrī mūžībā aizgājušais mūziķis Valters Frīdenbergs ar tēvu praktiski nav kontaktējies, tā neesot tiesa. Sarunā ar izdevumu “Vakara Ziņas” Māris Frīdenbergs (53) atklāj, ka kontakts ar dēlu bijis un pastāsta par abu pēdējo tikšanos.

Māris par dēlu runā ne tikai ar sirsnību un mīlestību, bet arī lielām sāpēm, jo līdz pēdējam cerējis, ka Valteram izdosies izārstēties. Viņš atklāj, ka dzīve iegrozījusies tā, ka pirms daudziem gadiem šķiroties no dēlu Valtera un Marsela mammas, viņš vairs pie bērniem nav laists.

“Valters par to publiski nerunāja, un es arī ļoti baidos, ka tagad netiek sagrozīti fakti,” norāda Māris. Pirmo reizi brīvi satikties ar dēlu bijis iespējams Valtera 18. dzimšanas dienā, kad viņš pilngadīgajam puisim uzdāvinājis zelta ķēdīti ar kulonu.

Pēc tam Māris brīvi apmeklējis Valtera koncertus un arī iesaistījies dēla dzīvē. Pēc koncertiem vienmēr sekoja tikšanās un apskaušanās, viņš atceras.

Dēli muzikalitāti mantojuši tieši no tēva, atklāj Māris, kurš savulaik dziedājis koros, bet pats savu talantu neesot attīstījis. Māris dēlu pēdējo reizi satika 1. augustā, Gaiļezera slimnīcā, pēc operācijas.

Valters pēc tam mazliet atpūties ārzemēs, bet pēc atgriešanās kļuvis sliktāk. Tēta vārda dienā, 23. septembrī, tika atcelts plānots grupas “Tumsa” koncerts, jo Valters slikti jutās. “Oktobrī Valteru atkal ielika slimnīcā, un desmit dienas pirms savas 31. dzimšanas dienas viņš aizgāja tālākos ceļos… Saprotiet, man nav viegli runāt.

Kāpēc dēlam bija jāaiziet tik jaunam?” retoriski jautā tētis. Māris uzsver, ka svarīgi saglabāt dēlu gaišā piemiņā: “Viņš man vienmēr ir sirdī. Tā viņš ir bijis, un citādi nemaz nevar būt, jo Valters ir mans pirmdzimtais.”

Tētis nezina, ka ir rakstīts dēla testamentā, bet pieļauj, ka dēls vēlējies, lai viņa pelni tiek apbedīti Portugālē. Tomēr pastāvot arī iespēja, ka Valters vēlējies, lai viņu apglabā blakus vecvecākiem. Tas kļūs zināms, kad tiks nolasīts testaments.

Plašāk lasiet jaunākajā “Vakara Ziņu” numurā!