Vai vēlaties uzzināt, kā pareizi kopt vijolītes? Ja aizraujaties ar šo brīnišķīgo puķu audzēšanu, tad droši vien vēlaties. Uzziniet piecus veiksmīgas vijlīšu audzēšanas noslēpumus!

1. Piebarošana.

Jebkuram augam ir nepieciešama piebarošana, arī vijolītēm. Pēc daudzu vijolīšu audzētāju domām, vislabākais mēslojums ir tējas stiprums. Tomēr nevajag aizrauties un pārāk daudz laistīt ar to puķes: dodiet šo mēslojumu tikai pavasarī. Der arī veikalā pirktais mēslojums, kas paredzēts speciāli šīm puķēm. Tomēr pamatā jābūt tējas stiprumam.

2. Pareiza puķupoda izvēle.

Ļoti svarīgi, lai tas nebūtu par lielu. Vēl vairāk, tam jābūt tik mazam, lai rastos iespaids, ka augam tas ir par mazu. Tas izskaidrojams ar to, ka atrodoties pārāk brīvos apstākļos, augs sāks izplesties saknēs un lapās, bet ziedus varat pat nesagaidīt.

3. Prasmīga laistīšana.

Nekad nelaistiet vijolīti no augšas, tāpēc, ka tad ūdens sastāsies starp lapām un kātiem un var sākties pūšana. Tāpēc labāk iespraust zemē drenāžas caurulīti, caur kuru ūdens nonāks tieši pie saknēm vai dos ūdeni no apakšas – caur drenāžas atverēm.

4. Drenāžas atveres.

Tā kā vijolītes nemīl pārāk stipru laistīšanu, tādām atverēm jābūt daudzām. Pie tam to lielumam  arī jābūt samērā lielam. Neaizmirstiet par keramzītu.

5. Lai nemocītos ar eksperimentēšanu, labāk uzreiz sameklēt vijolītēm speciālu augsni. Tas ir ļoti svarīgi, jo vijolītes ir ļoti kaprīzas augsnes izvēlē. Daži pieredzējuši vijolīšu audzētāji iesaka pievienot tādai augsnei arī agrovermikulītu, kurš padarīs to vieglāku un irdenāku. Bez tam tas palīdzēs uzturēt optimālu mitruma un temperatūras režīmu. Attiecībai starp agrovermikulītu un augsni jābūt 50:50.

Skaidrs, ka tie nav visi vijolīšu kopšanas noslēpumi, taču tieši šie ir jāņem vērā pirmām kārtām.