Tas turpinās vairākus mēnešus. Tai laikā viņu arī mērdē badā un liek ciest slāpes. Galu galā izveidojas dzīvnieks – vergs, kurš izpilda visus rīkojumus.

Par laimi, ir cilvēki, kuri visiem spēkiem cīnās pret šādu cietsirdību. Sangduens Lek Čailerte, mūsu stāsta galvenā varone, ir izveidojusi parku – patversmi ziloņiem.

Patiesa mīlestība pret biezādainajiem gigantiem Lekai sākās jau bērnībā, kad viņas vectēvam, ciema dziedniekam, uzdāvināja zilonēnu pateicībā par cilvēku dzīvības glābšanu. Dzīvnieks kļuva par ģimenes draugu, un Sandguena kopā ar viņu pavadīja daudz laika.

Kādreiz Leka pati darbojās tūrisma industrijā ar ziloņiem. Vēlāk, izpratusi tās pretīgo virtuvi, sieviete strikti nostājās pret tādām zvērībām.

Kopš tā laika aizstāve pielika visas pūles, lai glābtu cik iespējams vairāk ziloņu. Viņas darbu izgaismoja BBC, National Geographic un Discovery!

Lekas izveidotajā parkā patvērumu raduši daudzi dzīvnieki, kuri kropļoti „pieradināšanas” procesā. Tā, piemēram, attēlā redzamais zilonis vārdā Kabu.

Mēģinot „savaldīt” nelaimīgo dzīvnieku, cilvēki salauza viņam kāju. Pēc tam tā nepareizi saauga. Taču pat sakropļotu dzīvnieku izmantoja tūristu izklaidēšanai!

„Vairāk nekā puse Taizemes un Austrumāzijas ziloņu dzīvo nebrīvē,” skaidro Leka. Vairākums no viņiem tiek turēti drausmīgos apstākļos un tiek nežēlīgi ekspluatēti nolūkā gūt maksimālu peļņu.

Tūristus sieviete nevaino, jo šiem cilvēkiem pat jausmas nav, kā izrīkojas ar dzīvniekiem to saimnieki. Par nelaimi, vietējie stingri pieturas pie tradicionālajām zvēru „piejaucēšanas” metodēm.

Parkā pastāvīgi strādā daudz brīvprātīgo no visas pasaules. Uzzinot, kas patiesībā slēpjas aiz tūristu nevainīgajām izpriecām, daudzi cilvēki ir pārsteigti.

Sievietes, kuras kādreiz mierīgi veda savus bērnus uz cirku, vizinājās ar tiem uz ziloņu mugurām, tagad viennozīmīgi iestājas par pilnīgu aizliegumu dzīvniekus izmantot izklaides mērķiem.

Video, kuru vari apskatīties, uzņemts galvenokārt Lekas parkā. Skatoties to, tu labāk izpratīsi, par ko cīnās sieviete un kāpēc savā laikā žurnāls “Time” leku nosauca par „Āzijas varoni”!

Video:

Briesmīgi iedomāties, kādās šausmās dzīvo daudzi ziloņi nebrīvē. Atliek vien cerēt, ka ar laiku Leka panāks savu mērķi, un ziloņu mokas beigsies.