Nereti autovadītājiem gribot negribot ir jāpārkāpj ceļu satiksmes noteikumi, lai spētu veikt nepieciešamo manevru un varētu braukt sev vēlamajā virzienā. Kas vēl netaisnīgāk, ir tad, ja tādos gadījumos ceļu policija par to uzliek sodu. Tieši šāda situācija notika ar raidījuma “Zebra” skatītāju Daci. Viņa, nogriežoties no Aleksandra Čaka ielas uz Sapieru ielu pie Zemitānu tilta, saņēma 40 eiro sodu.

Nešaubāmies, ka daudzi no mums, kad apstādina ceļu policija un izraksta soda kvīti, notikuma brīdī esam dusmīgi, samulsuši vai neesam informēti par niansēm, kas saistītas ar uzlikto sodu. Tāpēc raidījums “Zebra” atklāj padomu, kas var palīdzēt šādus sodus apstrīdēt.

Dace komentē: “Lai nogrieztos no Aleksandra Čaka ielas uz Sapieru ielu, policija uzskata, ka jānogriežas no otrās joslas, bet tur ir gājēju pāreja, uz kuras joslas nedrīkst mainīt, un, ja pa pirmo joslu brauc sabiedriskais transports, tad no otras nogriezties ir praktiski nereāli.”

“Policija mani sodīja ar 40 eiro lielu sodu, un es gribētu saprast, kā man pareizi un droši izbraukt šo krustojumu, lai nākamajā reizē 40 eiro nemaksātu. Es apstrīdēju sodu, man viņu paturēja spēkā. Pie tam vēl pateica – tā kā es neesmu apstrīdējusi uz vietas, tad tas ir vēl mazāk ticams, ka man ir taisnība. Tas, ka neapstrīdēju sodu uz vietas, bez maz vai ir vainu pastiprinoši apstāklis.”

Pauls Timrots sniedz padomu par līdzīgām situācijām:

“Ja jums jāparaksta policijas protokols, un nav laika vai pieredzes aizpildīt paskaidrojuma aili, ierakstiet tajā “paskaidrojumus sniegšu vēlāk”. Tas jums ļaus apdomāties, pakonsultēties ar juristu un sniegt paskaidrojumus sev pieņemamos apstākļos.”

Noskaties video:

Informē arī savus draugus par šādu iespēju!