Kāds vīrietis Facebook vietnē padalījies ar savām domām par to, kas redzēts kaimiņvalstīs un kas notiek Latvijā. Kā izrādās, tad Aināram mērs ir pilns, tāpēc viņš vairs nespēj klusēt.

Jāpiebilst, ka ar viņa ziņojumu dalījušies nu jau vairāk nekā tūkstotis cilvēku.

Ainārs raksta:

“Latvija neliešu varā. Tikko atgriezos no neliela izbrauciena tepat uz kaimiņvalsti Lietuvu un vēlos padalīties ar dažiem iespaidiem. Latvija arvien pārliecinošāk kļūst par bedri ne vien Eiropas, bet arī Baltijas mērogā.

Plaisa starp Lietuvu un Latviju arvien palielinās Latvijas varturu nekaunības un visatļautības dēļ. Šķiet, viņi vienkārši ņirgājas par atlikušajiem Latvijas iedzīvotājiem. Jo nav ekonomiskā pamatojuma tam, ka, piemēram, gāzes balona cena Lietuvā ir 17 eur, bet Latvijā-26,50 eur.

Tas ir vairāk, nekā par 50 procentiem dārgāk! Mājup braucot, degvielas uzpildes uzpildes stacijā aprunājos ar vietējiem autovadītājiem. Pajautāju, cik viņiem liels ikgadējais transporta nodoklis, kuru pie mums sauc par ceļu nodokļi. Viņi nesaprata jautājumu.

Tad es paskaidroju, ka to mēdz iekasēt pie transporta līdzekļu ikgadējās tehniskās apskates. Āāā, tagad leitis “saprata”, ko es jautāju. Četrpadsmit eiro. Reizi divos gados. Automašīnai ar benzīna dzinēju.

Ar dīzeļdzinēju-18 eur. Reizi divos gados.UN VISS! Leitis par “ceļā nodokļi” noturēja maksu par tehnisko apskati…

Starp citu, Latvijā ievērojamais ceļu nodoklis jāmaksā arī tādā gadījumā, ja automašīna netiek izmantota un ceļu satiksmē nepiedalās. Manī kāpa dusmas. Ne jau uz leiti, protams. Uz pašmāju alkatīgajiem, nepiesātināmajiem un nekaunīgajiem, bezgala pretīgajiem varturiem, kuri ne uz ko citu, izņemot trulu nodokļu izgudrošanu un celšanu, nav spējīgi.

Es tikko biju pabraucis pa Lietuvas šoseju, kur atļautais braukšanas ātrums ir 130km/h, un satiksme ir ērta un droša. Latvijā tādu ceļu nav, neskatoties uz ceļa nodokļos iekasētajām milzīgajām summām. Leitis ieminėjās, ka viņiem šis nodoklis iekļauts degvielas cenā. TAD KĀPĒC VIŅIEM DEGVIELA LĒTĀKA, NEKĀ LATVIJĀ?! Kas ir iekļauts Latvijā tirgotās degvielas cenā?

Šķiet, ka izņemot neremdināmu alkatību iekļauts visai maz. Arī no Vācijas atzītās automašīnas reğistrācija Lietuvā ir vienkārša un lēta-35eur. Tas par reğistrāciju un numuru. Latvijā tāda pati procedūra var izmaksāt ievērojamu summu.

Jautājums-kādēļ? Kad cilvėki Latvijā masveidā sāka braukāt ar Lietuvā reğistrētām automašīnām, Latvijas, piedodiet, kretīni nevis novērsa iemeslus, kādēļ šāda situācija radās, bet izdeva likumu, ka par ārzemēs reğistrēta auto lietošanu Latvijā jāmaksā…10eur/dienā.

Kā tas atsaucās uz trimdas latvieșiem un viņu viesošanos dzimtenė, paši varat iedomāties…