Bez leģendārās un noslēpumainās Atlantidas (par kuru zina visi, bet neviens tā arī nav atradis), pastāv vēl krietns simtiņš mītu un leģendu, kuras arī pretendē uz to, lai izrādītos patiesība. Tad nu viens no šādiem mītiem tika apstiprināts – arheologi atrada zudušo pilsētu Heraklionu.

Tika uzskatīts, ka Seno Heraklionu nopostīja zemestrīce. Tā tika noslaucīta no zemes virsas vienas nakts laikā. Arī Atlantīda pazuda dažu stundu laikā. Un nu pēc gadu tūkstošiem viena leģendārā pilsēta ir atrasta. Lūk, kas mums tagad ir zināms.

Drupas bija 10 metrus zem ūdens un bieza dūņu slāņa Abukiras līcī, aptuveni trīs kilometru attālumā no Aleksandrijas. Kādu reizi, nolaižoties dzelmē, franču arheologs Franks Godjē uzdūrās melnai granīta plāksnei, uz kuras ar baltiem burtiem bija  rakstīts vārds „Herakliona”.

Bez šīs labi saglabājušās stēlas, tika atrasti vēl ļoti daudzi citi priekšmeti, un nebija vairs nekādu šaubu, ka šī ir tā pati leģendārā pilsēta, par kuru maz kas ir zināms, kaut arī senajos rakstos tā pieminēta bieži. Diodors rakstīja, ka Herakls, Zeva dēls, nosprostoja Nīlas tecējumu un tādējādi izglāba to cilvēku dzīvības, kuri dzīvoja tās krastos. Pateicībā par to iedzīvotāji uzcēla varonim templi un viņa vārdā nosauca pilsētu.

Herakliona bija nozīmīga pilsēta – tā bija galvenā jūras osta. Pilsētas iedzīvotāji bija izglītoti, pateicoties kontaktiem ar citvalstu tirgotājiem un jūrniekiem, kuri bieži apmeklēja pilsētu, braucot tālāk uz Ēģipti. Galvenais pilsētas templis bija veltīts dievam Amonam.

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!