Līdz ar gaidāmajiem jaunajiem regulējumiem klientu digitālai autentifikācijai, kas vēl vairāk ierobežos kodu karšu lietošanas iespējas, Swedbank no 2018.gada jūnija uzsāks pakāpenisku pāreju no kodu kartēm uz citiem mūsdienīgiem līdzekļiem.

Pāreja noslēgsies 2019.gada septembrī, un tās laikā klienti saņems atbalstu piemērotāko alternatīvu ieguvei. Jau kopš pagājušā gada Swedbank klientiem ir pieejama jauna mūsdienu digitālai videi piemērota alternatīva Smart-ID, kuru gada laikā sāka lietot jau vairāk kā 195 000 klientu.

Savukārt tiem klientiem, kuriem vēl nav viedierīču Smart-ID lietošanai, banka piedāvās atbalstu pārejai uz kodu kalkulatoriem. Jaunā regula – vēl lielāki ierobežojumi kodu kartēm 2019.gada 14.septembrī stājas spēkā Eiropas Savienības komisijas deleģētā regula 2018/389 attiecībā uz tehniskajiem standartiem par drošu lietotāja autentificēšanu.

Tā vēl vairāk pastiprina prasības internetbankas kodu karšu lietošanai, līdz ar to turpmākā to lietošanas pieredze kļūtu ļoti apgrūtinoša un neērta. Galvenais nolūks ir rūpes par vēl lielāku lietotāju drošību.

Piemēram, uz kodu kartes attēlotie kodi nav dinamiski, proti, tie atkārtojas, ir attēloti vienuviet u.c. Citi autentifikācijas līdzekļi kā Smart-ID un kodu kalkulators nodrošina mainīgos jeb katru reizi citus kodus.

Pāreja notiks pakāpeniski Kodu karšu izmantošana Swedbank digitālajos kanālos tiks pilnībā slēgta 2019.gada septembrī. Pāreja notiks pakāpeniski: no šā gada 12.jūnija kodu karte vairs netiks izsniegta jaunajiem klientiem, savukārt no 12.septembra netiks atjaunotas esošās kodu kartes vai to paroles.

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!