Kāds vīrietis Facebook vietnē dalījās ļoti interesantās pārdomās par Latvijas un Lielbritānijas nodokļiem.

Vīrietis raksta:

“- Latvijā, lai izmaksātu 2000 EUR uz rokas darba devēja tēriņi būs 3600 EUR – Lielbritānija, lai izmaksātu 2000 mārciņas uz rokas darba devēja tēriņi bus nedaudz pāri 2500 mārciņām .

Vienkāršs secinājums: milzīga atšķirība domāšanā starp LV un Rietum Eiropu – ES iekasē nodokļus no patēriņa, bet LV no darba spēka.

Lielbritānijā laimīgs iedzīvotājs iet pa veikaliem, tērē naudu, pērk automašīnas, pilda degvielu un piepilda valsts budžetu ar PVN, akcīzi un muitas nodokļiem.

Laimīgs uzņēmējs – maksā UIN nodokli, ceļ algu strādniekiem un iegulda naudu uzņēmuma attīstībā.

Nelaimīgais latvietis nekad nesaņems algu 2000 EUR uz rokas, jo darba dēvējam nav iespējams nomaksāt 1600 EUR nodokļos – tāpēc saņem vidēji vienu no mazākajām algām ES un nākas uz visu ekonomēt un dzīvot kā trešajai pasaules valstij.

Cenas Lielbritānijā un Latvija praktiski ir vienādas Latvijas uzņēmējs – domā, kā samaksāt nodokļus un nebankrotēt, tāpēc meklē optimizācijas shēmas, bet nevis, lai piepildītu savas kabatas, bet, lai izdzīvotu.

Rietumu valstis vispār nesaprot, kā var nesamaksāt nodokļus, tie ir tik mazi un nespiež uzņēmumu uz bankrotu, palīdzot uzņēmumam attīstīties un augt.

Ko izdomā mūsu ekonomikas ministrija un finanšu ministrija katru gadu – nav saprotams, noteikti vēlās pagarināt tautas mocības un turēt pēc iespējas lielāku iedzīvotāju skaitu pus nabadzībā – lai tikai domā kā izdzīvot, uz kā ekonomēt un ko var mazliet atļauties no ģimenes budžeta izklaidēm, kultūrai un dzīvot priekam, nevis iesaistās politiskajos procesos un sāk redzēt, kas notiek ar valstī valdošās koalīcijas vadību.”

Ja piekrīti viņa sacītajam, tad dalies ar šo rakstu!