„Putekļu ērcītēm un baktērijām ļoti patīk mitrums un siltums, kas ir gultā pēc miega. Īpaši aktīvi ērces vairojas to cilvēku gultās, kuri stipri svīst naktī vai telpās ar aktīvu apkuri”, – atzīmē speciālists.

Tieši tāpēc nevajag gultu saklāt tūlīt pēc pamošanās, to darot , tu savu gultu padari par siltumnīcu ar maksimāli labvēlīgu vidi ērču un baktēriju vairošanai.

Ja palagam pastāvīgi pārklāts pārklājs, tad ne sega, ne gultas veļa, ne matracis neelpo- tiek traucēta gaisa cirkulācija, bet tumsa un mitrums ir labvēlīga vide ,lai veidotos pelējums.

Lai pasargātu sevi no šīm problēmām,  pacenties pārklāt gultu ar pārklāju, īpaši, ja tas darināts no blīva sintētiska, gaisu necaurlaidīga materiāla. Bez tam, higiēniski pareizi ir mainīt gultas veļu ne retāk, kā reizi nedēļā, kā arī regulāri izsūknēt matraci ar putekļu sūcēju.

Zinātniski pamatojumi ir arī tiem, kas uzskata, ka gulta tomēr no rīta ir jāsaklāj. Saskaņā ar pētījumiem, ko veikusi ASV Nacionālā  miega pētīšanas asociācija, cilvēki, kuri katru dienu saklāj gultu, izguļas daudz labāk, nekā tie, kuri to nedara.

Psihologs Čārlzs Dahiggs savā grāmatā „Ieraduma spēks” raksta, ka ikdienas gultas klāšanas rituāls ir galvenais ieradums, kurš dod ceļu daudziem citiem, tai skaitā finanšu disciplīnas ieradumam un ieradumam uzturēt sevi labā formā.

Kellija Berona, eksperte- neiroloģe no ASV Ziemeļrietumu universitātes paskaidro: „Ja cilvēks saklāj no rīta gultu, viņam ir mazāka iespēja tajā iekrist vēlāk, lai paskatītos televīziju vai paspēlētu spēlītes planšetē”. Tādā veidā, pēc viņas domām, tu nodrošini sev no gadžetiem brīvu dienu un labu miegu naktī. Par šo jautājumu es vēl pastrīdētos.

Man , piemēram, patīk skatīties televizoru, guļot saklātā gultā. Bet morāle ir tāda: ja ir laiks un patikšana- saklāj gultu no rīta, ja steidzies vai jūties noguris, atstāj, kā ir.

Video par to, kā pareizi mainīt gultas veļu.

Tas nenozīmē, ka guļamistaba nav jākopj vispār. Kā to dara profesionālas istabenes, vari redzēt video

Video par to, kā gultu klāj armijā.

Armijā gultas klāšanas noteikumi ir pavisam citi: jāizlīdzina  svītras uz segas, to malas jāpasit ar speciālām koka plāksnēm, jāpiedod kvadrāta forma spilveniem… Aprakstīt procesu var bezgalīgi, bet labāk jau vienu reizi redzēt.

Lai miegs būtu labs, ir jābūt labai gultas veļai.

Slikts apgaismojums, sintētiska gultas veļa un nepareiza krāsu izvēle interjerā var traucēt tavam miegam.