Soctīklos sašutumu izraisījis kāds video no Austrālijas, kurā redzams, kā policists pārbauda kafijas krūzi, lai pārliecinātos, ka tiek ievēroti Covid-19 ierobežojumi, raksta “Mirror”.

Austrālijā ir noteikts, ka visās publiskās vietās ir jānēsā sejas aizsegi, ja vien netiek “uzņemts ēdiens, dzerts bezalkoholisks dzēriens vai lietoti medikamenti”.

Soctīklos publiskotā video redzams, kā policists publiskā vietā, lūdz viņam iedot kafijas krūzi, kuru policists pakrata, lai pārliecinātos, ka tiek ievēroti noteikumi un tajā patiesi ir dzēriens. Soctīklu liedotāji pauduši sašutumu par šiem noteikumiem.

“Un, ja tā būtu tikko izdzerta?”, “Policija uzskata, ka vīruss neizplatīsies, ja turēsi rokā kafijas krūzi… dodiet man burvestību”, “Pierādījums tam, cik nejēdzīga ir masku valkāšana.

LASI VĒL: “Lokdauna” jaunumi ietekmēs visus, kas pārvietojas ar auto! Lūk, cik cilvēku drīkstēs pārvietoties vienā privātā auto!

Ja dzer kafiju, tad vīrusu nedabū! Ja rokā ir pilna krūze, esi imūns pret vīrusu”, “Tas ir izsmiekls. 2000 gadījumu dienā, 90 procenti nevakcinēto. Vakcinējieties”, raksta komentētāji.

Noskaties video:

Daudzi norāda, ka Austrāliju uzskatījuši par savu sapņu zemi, taču šādu noteikumu ieviešiena liekot par to šaubīties. Policijas pārstāvji par notikušo pauduši: “Mēs neradām noteikumus. Tie atrodami Veselības Inspekcijas mājaslapā.

Nevaram komentēt katru incidentu. Katrs no tiem tiek vērtēts atsevišķi. “