“Oficiālā inflācija ir ļoti zema. Šie pieaugumi ir daudzkārt augstāki par inflācijas līmeni, tāpēc ir skaidrs, ka uzņēmumi cenšas paaugstināt savu peļņu.Varbūt ir pienācis laiks atgriezties pie cenu regulēšanas. Nav iemesla, lai šie palielinājumi tiktu veikti laikā, kad patērētājiem neklājas viegli un strādājošo algas pieaug vien par aptuveni 2 %,” sacīja Michael Kilcoyne.

Vodafone Ireland paaugstina cenas daļai tālruņu un interneta pakalpojumu pakešu, kas ieviestas pirms ilgāka laika – Simply Talk cena pieaug no 30 € mēnesī uz 40 €, bet Simply Broadband cena palielinās par 7€ mēnesī.

Sky Ireland rēķini daļai klientu pieaugs par 2 – 4 eiro mēnesī. Energia noteiktā elektroenerģijas cena palielināsies par 3,9 %, bet vidējā ikgadējā rēķina summa – par 31 €. Flogas gāzes tarifs paaugstināts par 3,3% un līdz ar to standarta mājsaimniecību ikgadējais rēķins pieaugs par 20€.

Pinergy elektrības cena pieaugs par 5,6%, kas palielinās klientu rēķinus par 41 €. PrePayPower priekšampmaksas skaitītāju izmantotājiem elektroenerģijas rēķini pieaugs par 34 € gadā.

Uz jautājumu, vai tiek plānots izpētīt faktu, ka lielākā daļa enerģijas piegādātāju ir paziņojuši par cenu kāpumu gandrīz vienlaicīgi, dažu nedēļu laikā, un arī ņemot vērā, ka šeit elektroenerģija ir ļoti dārga, Konkurences un patērētāju aizsardzības komisija paziņoja, ka tai nav informācijas, ka starp piegādātājiem būtu slēgtas jebkādas aizliegtas vienošanās.