Viņam nav vārda, nav vecāku, būtībā viņa paša arī nemaz nav. Viņš vienkārši par spīti visam palika dzīvs.

Šai mazajai radībiņai, kuras svars ir tikai 940 grami vēl vismaz trīs mēnešus vajadzēja atrasties mātes miesās. Taču 14. grūtniecības nedēļā 25 – gadīgā meitene no piejūras nomales, lai pārtrauktu grūtniecību, sāka lietot ķīniešu tabletes.

Viņa nenomierinājās pat tad, kad mazulis jau kustējās vēderā. Viņa turpināja viņu indēt. Taču auglis, ko atgrūda māte un viņas organisms 26. grūtniecības nedēļā, izdzīvoja. Puisītim nebija vēl līdz galam attīstījušies svarīgākie orgāni, tāpēc viņa dzīvība ir pilnīgi atkarīga no medicīniskās aparatūras, kas apgādā mazulīti ar skābekli un neļauj viņam nosalt.

Mazulis pats vēl nespēj rīt, tāpēc, lai viņš neaizrītos, reanimācijas dzemdību nama intensīvās terapijas nodaļas māsas ar katetru atsūknē no mutes lieko šķidrumu. Šodien viņam ir septiņas diennaktis.

Ja puisītis šo dienu veiksmīgi pārdzīvos, tad, runājot sausā medicīniskā valodā, viņš tiks iedalīts kategorijā “bērni”, viņam tiks dots vārds un dzimšanas apliecība. Komentē Jekaterina Fedčenko, Vladivostokas 3. dzemdību nama jaundzimušo reanimācijas un intensīvās terapijas nodaļas vadītāja: “Neraugoties uz to, ka auglis vairākus mēnešus ir indēts, viņš attīstībā neatpaliek.”

Cauru diennakti mazulis ir medpersonāla uzraudzībā un saņem visu nepieciešamo barošanu un ārstēšanu. Viņa māte aizbēga no dzemdību nodaļas. Viņa neparakstīja atteikumu no bērniņa, tāpēc viņu neviens nekad nevarēs adoptēt un viņam nāksies visu bērnību klīst no viena bērnu nama uz otru.

Šodien 23.00 mēs izrakstīsim mūsu mazajam pacientam dzimšanas apliecību un viņš kļūs par pilntiesīgu cilvēku.