Cilvēku simpātijas attiecībā pret suņiem, pastāvīgi mainās. Pavisam nesen cieņā bija nikni kaujas suņi, bet tagad modē ir mazi sunīši, kas vairāk līdzinās rotaļlietām, ne dzīvniekiem.

Starp mini mīluļiem var atrast arī tādus, kuru cena kož stiprāk, nekā suņa ilkņi. Visdārgākais suns pasaulē nestaigā pa pilsētas ielām. Un vispār, pie mums to neatrast gaišā dienā.

Suns vārdā Hong Dongs šodien ir visdārgākais suns pasaulē. Viņu ķīniešu multimiljonārs, kriminālais magnāts, nopirka par 10 miljoniem juaņu vai 1,5 miljoniem dolāru.

Rekordcena bija uzstādīta izsolē. Uz jaunajām mājām patiesi dārgais suns devās apsardzes pavadībā. Hong Dongs (Lielais zibsnis) – 11 mēnešus vecs tibetas mastifa kucēns.

Viņa saimnieks jau skaita iespējamo peļņu, ko nesīs visdārgākais suns pasaulē. Vēlēšanās sapārot savu suni ar Hong Dongu būs neaprakstāma. Bet par to nāksies atdot, vismaz 15 000 dolārus. Bet kāds būs ienākums no kucēniem, pat iedomāties grūti.

Starp citu, pret tibetas mastifiem Ķīnā attieksme ir īpaša. Tā ir vissenākā darba suņu šķirne. Tieši viņi apsargāja tibetas klosterus un palīdzēja klejotājiem Himalajos. Saskaņā ar leģendu, mastifi bija arī Čingizhana un Budam.

Starp citu, tagad Hong Donga saimniekam nāksies būt ļoti akurātam. Nu viņš ir kļuvis par labu mērķi presei un šantāžistiem. Tieši tāpēc tibetas mastifa saimnieka vārds netiek izpausts.

„Zelta” kucēns nu jau ir izaudzis līdz 1 metram augstumā un viņa svars ir 80 kg. Suņu speciālists Lu Jaņs jau ir brīdinājis jauno suņa saimnieku, ka ēdienkarte sunim ir īpaša.

Līdz pārceļošanai uz jaunajām mājām kucēns tika barots ar augstvērtīgu liellopa un vistas  gaļu, bet launagā viņš saņēma eksotiskos ķīniešu gardumus – jūras austiņas un jūras gurķus.